,

Valorant Harita İşaretlemesi Nasıl Yapılır?

Valorant Harita İşaretlemesi Nasıl Yapılır?
Valorant’ta harita işaretlemesi yaparak takım arkadaşlarınıza bölge konusunda yardımcı olabilirsiniz. Detaylar makalemizde.

Valorant, 5v5 şeklinde oynanan savunma ve saldırı takımlarının olduğu birinci şahış nişancı FPS oyunudur. Bundan dolayı da oyuncular sürekli birbirleri ile iletişim kurması gerekmektedir. Özellikle de haritada işaretlenen yerler oyuncular için bir ipucu olabilir.

Takım arkadaşlarınızla iletişim kurmanızın en kolay yollarından birisi haritada tam olarak referans verdiğiniz noktayı gösteren bir işarettir. Valorant’ta haritayı Caps Lock tuşuna basarak açabilirsiniz. Ya da size uygun bir tuş atayarak haritanızı açabilirsiniz.

Haritanız açıldıktan sonra imlecinizi harita üzerinde hareket ettirebilirsiniz ve işaretlemek istediğiniz noktayı sola tıklayarak işaretleyebilirsiniz. Bu işaret takım arkadaşlarınızın haritanın herhangi bir yerinden görebileceği bir işaret olacaktır. Sol tıklamayı basılı tutup imleci herhangi bir yöne hareket ettirerek daha fazla bilgi sağlayan belirli işaretler de oluşturabilirsiniz. Bu işaretler ise yukarı doğru imleci hareket ettirirseniz “dikkat” işareti, aşağı doğru hareket ettirmek ise “yardım” işaretini oluşturur. Sağa hareket ettirmek “yoldayım” işareti, sola hareket ettirmek ise “iyileşmeye ihtiyaç var” işaretini simgeler.

Valorant’ta oyuncular haritaya istediği kadar işaretleyebilir ancak oyuncuların sistemi kötüye kullanmasını önlemek ,için birkaç yer işaretlendikten sonra hafif bir gecikme oluyor. Bundan dolayı oyuncuların haritayı gerektiği şekilde işaretleme yapması lazım. Bu yapılmaz ise birkaç işaret ekip arkadaşları için dikkat dağıtıcı olabilir.

%15 İndirimli Valorant VP Satın Almak İçin Tıklayın!