Valorant 3.05 Yama Notları Yayınlandı

Valorant 3.05 Yama Notları Yayınlandı
Valorant 3.05 Yama notları yayınlandı ve oyuna birçok yenilikler geldi. Yeni harita, yeni savaş bileti ve Spectrum kaplama setleri ve daha fazlası.

Valorant 3.05 yaması ile inanılmaz derecede yenilikler getirmeye hazırlanıyor. Sadece yeni bir harita olan Fracture ile kalmayıp yeni kapsamlı bir ajan güncellemesi de getirecek.

Bu yama notu ile yeteneklerin, karşı yeteneklere verdiği hasar daha tutarlı hale getirildi. Herkesin çok sevdiği iki robot üzerinde birçok düzenlemeler yapıldı. Breach bu sefer çok daha iyi olacak ve yaşam kalitesi güncellemelerinin miktarı onu bir kez daha metada uygun bir seçim haline getirebilir.

Bunun dışında Brimstone, Raze, Killjoy ve Sova da bazı ince ayarlar yapıldı ve Valorant Bölüm 3 2. Kısım metasının birçok değişiklikten geçeceğini söylemek gerekmekte.

Türkiye'nin Online Oyun ve Epin Satış Merkezi - Joy Alışveriş

Ajan Güncellemeleri

Brimstone, Sova ve Berach’in yetenek hasarlarına tutarlılık odaklı bazı düzenlemeler geldi. Yetenekleri özgürce kullanarak farklı şeyler deneyen ve diğer ajanların oluşturduğu engelleri kendi araçlarıyla aşmaya çalışan oyuncuları Valorant geliştiricileri ödüllendirdi. Bunu sağlamak için Valorant genelindeki fiziksel nesnelerin güvenilir ve tutarlı bir şekilde etkileşime girmesi gerekiyor. Böylece oyuncular yeteneğe özel etkileşimleri bilmeden düzgün bir şekilde planlama yapabilir.

1-) Breach

-Artçı Sarsıntı (C) artık şunlara da hasar verecek.

  -Killjoy'un Alarm Botu

 -Killjoy'un Nanosürü'sü

 -Killjoy'un Tecrit'i

 -Cypher'ın Bubi Tuzağı

 -Reyna'nın Kem Göz'ü

 -Sage'in Bariyer Küresi

 -Sova'nın Keşif Oku

 -KAY/O'nun SIFIR/Noktası

2-) Brimstone

-Uydu Saldırıcı (X) artık şunlara da hasar verecek.

  -Killjoy'un Nanosürü'sü

  -Cypher'ın Bubi Tuzağı

  -Sage'in Bariyer Küresi

  -Sova'nın Keşif Oku

  -KAY/O'nun SIFIR/Noktası

3-) Sova

-Avcı’nın Hiddeti (X) artık şunlara da hasar verecek.

  -Killjoy'un Nanosürü'sü

  -Cypher'ın Bubi Tuzağı

  -Sage'in Bariyer Küresi

  -Sova'nın Keşif Ok

  -KAY/O'nun SIFIR/Noktası

4-) Killjoy

-Taret (E) Mermilerin yavaşlatma etkisi azaldı - %72,5’ten %29,5’e düştü.

5-) Raze

-Bombot (C)

  -Maksimum hasarı azaldı – 125’ten 80’e düştü.

  -Minimum hasarı azaldı 50’den 30’a düştü.

  -Bedeli azaldı. 400’den 300’e düştü.

Harita Güncellemeleri

Yeni harita oyuna eklendi. Bu haritanın ismi ise Fracture oldu. Fracture uzak topraklardaki Kingdom Araştırma Üssü başarısız bir radyanit deneyi sonucunda ortadan ikiye bölünmüş. H şeklindeki harita, iki farklı habitata ve yer altından geçen halatlara ev sahipliği yapıyor.

2. Kısım'ın ilk iki haftasında Fracture'a özel derecesiz eşleştirme sırası açılacak ve böylece kademenizi tehlikeye atmadan haritaya aşina olabileceksiniz. Bu dönemden sonra harita standart derecesiz ve dereceli sıraya dahil edilecek.

Rekabet Güncellemeleri

-Ölümsüzlük 1,2 ve 3 kademe aşamaları tekrardan oyuna dahil edildi.

-Ölümsüzlük 1,2 ve 3 aşamalarına göre dereceli hazır grup kısıtlamaları da düzenlendi:

  -Elmas 1 → Ölümsüzlük 1

  -Elmas 2 → Ölümsüzlük 2

  -Elmas 3 → Ölümsüzlük 3

-Fracture'a özel eşleştirme sırası geldi.

  -Bu eşleştirme sırası, oyunculara rekabetçi oyuna gelmeden önce antrenman yapma imkânı tanımak amacıyla derecesiz olacak.

  -Fracture'a özel eşleştirme sırası iki hafta boyunca oyunda kalacak ve ondan sonra Fracture haritası dereceli eşleştirme sırası da dahil olmak üzere tüm modlarda devreye girecek.

İlerleme Güncellemeleri

Seçkin Savaş Bileti Bonus XP

-Seçkin Savaş Bileti'ni satın aldığınızda, 2. Kısım'ın sonuna kadar oynadığınız tüm eşleştirmeli karşılaşmalardan Savaş Bileti ilerlemesi için %3 XP takviyesi kazanacaksınız.

  -Savaş Bileti deneyiminin tadına varmak için farklı aşamaları ve ödülleri açmak gerektiğini düşünüyoruz. Oyuncunun dönüm noktalarını geçmesi ve kazandıklarıyla ilgili kendini iyi hissetmesi önemli.

-Fakat bu özellik geriye dönük olarak uygulanmayacak. Yani Seçkin Savaş Bileti'ni ne kadar çabuk alırsanız XP takviyesinden o kadar çok faydalanırsınız.

-XP takviyesi günlük ve haftalık görevlere uygulanmayacak.

Performans Güncellemeleri

-Sunucunun kare süresi ping hesaplamalarından çıkarıldı.

-NVIDIA Reflex'in kullandığı işaretler güncellendi.

  -NVIDIA Reflex'i görüntü oluşturma gecikmesini azaltmak ve ölçmek için kullanıyoruz. Bu güncellemeyle birlikte Reflex, kareleri daha iyi takip etmeli ve sistemdeki eski işaretleri düzeltmenin yanı sıra yeni işaretler de eklemeli.

Giderilen Hatalar

Ajan Hataları

-Hem takımdaki hem de rakip takımdaki Viper'ın aynı anda duman attığı durumlarda görüş kısıtlaması ve çürüme etkisinin yok olmamasına sebep olan hata giderildi.

-Gölgelerin İçinden yeteneğinin dönüş konumu engellendiğinde Omen'in başka nesnelerin içinde takılıp kalmasına sebep olan hata giderildi.

-Omen artık Karanlık Örtü'yü kullandıktan sonra silahını beklenenden daha yavaş çekmeyecek.

-Astra artık Astral Yolcu halinden çıktıktan sonra silahını beklenenden daha yavaş çekmeyecek.

-KAY/O'nun İPTAL/Komut yeteneğinin Ascent'teki camları kırmasına sebep olan hata giderildi.

Rekabet Modu Hatası

-Liderlik tablosunun belli bir oyuncu aratıldığı sırada sonsuz bir yükleme döngüsüne girmesine sebep olan hata giderildi.

Espor Özellikleri Hataları

-Koçlar artık yükleme ekranında tüm ajan seçim bilgilerini (iki takımın da ajan seçimi vb.) görebilmeli.

-Gözlemci moderatörlerin tur sırasında bağlantısının koptuğu ve tekrar bağlandığı durumlarda mola sayacını görmesine engel olan hata giderildi.

Valorant VP Satın Almak İçin Tıklayın!