League of Legends Arcane Dizisinde Yer Alan Şampiyonlar

League of Legends Arcane Dizisinde Yer Alan Şampiyonlar
Netflix için hazırlanan League of Legends Arcane dizisinde ilk üç bölümde yer alan dokuz şampiyon yer aldı. Bunlar hangileri? Detaylar makalemizde.

Riot Games’in yeni animasyon dizisi olan Arcane, bu hafta başlarında Netflix için yayına girdi. Serinin kendisi League of Legends’in bir kutlaması olarak sunuldu ve oyunun hayranları, gösterinin birçok karakterini uzun süredir devam eden franchise’dan tanıyor.

Başlangıçta lig şampiyonu olarak görünün karakterler, Netflix sersinin sayısız League of Legends zımbasının hayata geçmesinden bu yana Arcane dizisindeki yerlerini kazandı. Üç bölüm boyunca dizide ya ana karakter ya da bir kamera hücresi aracılığıyla dokuz farklı League of Legends Lig şampiyonu sahneye alındı.

Diğer önümüzdeki iki hafta içinde ise gösterine girecek olan altı bölüm kala diğer Lig şampiyonlarının ortaya çıkması için birçok başka fırsat bulunuyor. Biz ilk üç bölümde ortaya çıkan lig şampiyonlarını sizler için derledik.

Arcane Dizisinde Bulunan Dokuz Şampiyon

Jinx

Arcane dizisinin ana karakterlerinden birisi olan Jinx, dizinin ilk üç bölümünde çok önemli bir rol üstlendi. İlk üç bölümde biçimlendirici yıllarını kapsamlı bir şekilde araştırıyor ve dizi başladığında muhtemelen herhangi bir zamanda ortadan kaybolmayacak. İlk yıllarında Jinx’in adı “Powder” idi ve henüz modern bir Summoner’s Rift’i terörize eden kaotik canavara dönüşmemişti.

Caitlyn

Piltover Enforcer, Arcane’in sonraki bölümlerinde büyük bir olasılıkla hayati bir rol oynayacak, fakat ilk üç bölümde bir çocuk olarak gözüktü. Serinin ikinci bölümünde, ailesinin Piltover kentindeki kökeni kapsamlı bir şekilde anlatıldı.

Vi

İlk üç bölümde Vi’nin gençlik yıllarının derinlikleri anlatıldı. Hikayesi, ilk sezon devam ederken şovun dizinin konusunun önemli bir parçası olacak. Şimdiye kadar, Vi’nin kız kardeşi olan Jinx ile olan ilişkisi, hikayesinin önemli, bir bölümünü oluşturdu. Vi’nin hayranları, ilişkilerinin Arcane’nin sonraki iki perdesinde gelişmesini bekliyor.

Jayce

Jayce’in arka planı da Arcane’nin ilk perdesinde orta çıkıyor. Gösteriyi başlatmak için Jayce, Piltover’da Hextech büyüsüyle deneyler yaparken gösteriliyor. Teknoloji, bilim ve sihri birleştirme arayışı, hikayesinin en önemli detaylarıdır.

Ryze

Ryze, Jayce’nin hikayesini açıklamak için bir flashback’te Rune Mage göründüğü için ekranda yalnızca birkaç dakika gözüküyor. Geri dönüşte ise Ryze, Jayce ve annesini kendine özgü büyüsü Realm Warp’ı kullanırken bir kar fırtınasından kurtarırken gözüküyor.

Viktor

Viktor, birçok LoL oyuncusunun aşina olduğu yarı makineli bir tehdit haline gelemeden çok önce Piltover’da bilimsel keşifler peşinde koşan basit bir şampiyon idi. Arcane’de Viktor, Heimerdinger’in çırağı rolünü oynuyor. Viktor, Hextech büyüsünün arkasındaki güçleri keşfetmek için Jayce ile birlikte çalışmaktadır.

Heimerdinger

Lig’in daha az popüler şampiyonlarından biri olmasına rağmen, Arcane’de nispeten belirgin bir karakterdir. Piltover akademisinde profesör olan Heimerdinger, Piltover’ın teknolojik ve sosyal ilerlemesini denetler.

Ekko

Jinx’in çocukluk arkadaşı olarak görünen şampiyon, Ekko’nun başlangıç hikayesine hafifçe dokunmaktadır. Arcane’nin ilk perdesinde Ekko, Jinx ve arkadaşlarının müttefiki olarak görülüyor. Arcane karakterleri büyüdükçe Ekko’nun hikayesi de gelişmeye devam edecek gibi.

Singed

Arcane’nin ilk bölümünde Singed’in daha genç bir versiyonu gösterilmektedir. Sadece birkaç dakikalığına ekranda olmasına rağmen, Singed’in, Arcane’nin kötü adamını oynayan bir tavrı yeni bir karakter olan Silco ile yakın bir şekilde çalıştığı ima edilmektedir.

Arcane dizisinin ilk perdesi Netflix’te yayınlandı. Dizinin ikinci sezonu ise 13 Kasım’da başlayacak.

League of Legends RP Satın Almak İçin Tıklayın!