Free Fire En İyi İniş Bölgeleri

Free Fire En İyi İniş Bölgeleri
Garena Free Fire oyununda en güvenli ve en iyi 5 iniş noktasını neler? Detaylar makalemizde.

Free Fire oyununa yeni başlayanlar genellikle indikleri bölgelerde hemen ölürler. İndikleri bölgelerde hem ganimet alamazlar hem de çoğu zaman oyun başlarında oyundan hemen düşerler. Bu nedenle, çok sayıda düşmanın olduğu yüksek kaliteli ganimet sunan iniş noktaları konumlarından kaçınmak gerekir.

Free Fire, oyununda birçok harita bulunmaktadır. Bunlar Bermuda, Kalahari, Bermuda Remastered, Araf gibi haritalardır. Bu haritalarda birçok iyi yağma yapılabilecek güvenli iniş noktaları bulunmaktadır. Oyuncular, hatta yeni başlayan ve oyuna alışmaya çalışan oyuncuların tercih edeceği yerler genel olarak ilk indiklerinde ganimet toplamak için güvenli iniş noktalarını tercih etmesi gerekmektedir.

Bu tip güvenli yerleri tercih etmek Battle Royale tarzı oyunlarda hayatta kalmak ve iyi bir ganimet toplamak için en önemli şeydir.

Free Fire En Güvenli 5 Bölge

1-) Bermuda (Mars Electric)

Türkiye'nin Online Oyun ve Epin Satış Merkezi - Joy Alışveriş

Free Fire Bermuda haritasında, Mars Electric haritanın en güneyinde alt kısımda bulunmaktadır. Konumun Bermuda’daki yerleşimi nedeniyle oyuncular buraya atlamadan gözden kaçıyor. Buda Bermuda’nın diğer noktalara göre daha güvenli bir bölge olmasında büyük bir etken olarak göze çarpıyor. Konum gereği büyük bir ganimet oranı vaat etmeyen yer etrafındaki bölgeler nedeni ile hayatta kalma avantajını üst düzeye çıkarıyor.

2-) Kalahari (Santa Catarina)

Türkiye'nin Online Oyun ve Epin Satış Merkezi - Joy Alışveriş

Santa Catarina, haritadaki en güvenli iniş alanlarından birisi olarak kabul edilmektedir. Bir ekibin ilk aşamalarda hayatta kalması için yeterli bir ganimet sunmaktadır. Ancak oyuncular daha sonrasında diğer yerlerde daha iyi bir ganimet aramaya devam etmek zorunda kalabilir.

Ganimet bölgeye iyi dağılmadığı için bölgeyi taramak zorunda kalabilirler. Fakat Santa Catarina bir maçta erken ölümden kaçmak için en önemli bölgelerden birisidir. Bu nedenle solo modda oynuyorsanız bu güvenli iniş alanı önemlidir.

3-) Bermuda Remastered (Mill)

Türkiye'nin Online Oyun ve Epin Satış Merkezi - Joy Alışveriş

Mill, haritada en güvenli iniş noktalarından birisidir. Spot, drop düşürme yerlerinden oldukça uzaktadır. Bu da Mill’in pek fazla oyuncu çekmediği anlamına gelmektedir. Bunun da ötesinde, yüksek kaliteli ganimet dağılımı sunmaktadır.

Oyuncuların zamanı ganimet toplamakla geçebilir fakat sonrasında farklı bölgelere geçebilir. Bu nedenle Mill, yeni başlayanlarla dolu bir takım için mükemmel bir yerdir. Çünkü burası yetenekli kişilerin pekte uğramadığı bir konumdur.

4-) Purgatory (Quarry)

Türkiye'nin Online Oyun ve Epin Satış Merkezi - Joy Alışveriş

Quarry, Purgatory haritasının güneybatısında yer almaktadır. Genellikle birkaç oyuncuyla karşılaşma ihtimali vardır. Purgatory’ın daha az keşfedilen yeri, maçı ilk aşamalarına uygun ortalama gir ganimete de sahiptir.

Quaryy bölgesinde oyuncuların düşme sayısı düşük olması nedeniyle, çatışma şansıda düşüktür. Bu nedenle, acemi ve oyuna başlayan takım ve solo oynayanlar bu bölgeyi tercih edebilir.

5-) Purgatory (Crossroads)

Türkiye'nin Online Oyun ve Epin Satış Merkezi - Joy Alışveriş

Crossroads, biraz daha güvenlidir. Bunun nedeni ise çoğu oyuncu burayı nadiren keşfeder. Crossroads ayrıca yeterli miktarda ganimette sunmaktadır. Çünkü etrafında oldukça küçük binalara ev sahipliği yapar.

Bölgede solo modda bir oyuncu içi yeterli ganimet var, ancak bütün takım için yeterli ganimet olmayabilir. Buna rağmen, acemi oyuncular için ilk aşamalarda tercih etmek önemlidir.

Free Fire Elmas Satın Almak İçin Tıklayın!