,

Valorant Mobile Resmi Olarak Çıkış Yapıyor

Valorant Mobile Resmi Olarak Çıkış Yapıyor
Valorant Mobile, Android platformu için resmi olarak çıkış yapacağını açıkladı. Çıkış Tarihi henüz netleşmedi detaylar makalemizde.

Riot Games, bir dedikodu olarak ortalıkta dönen Valorant’ın Mobile versiyonunu resmi olarak çıkaracağını duyurdu.

Riot Games’in ilk taktik nişancı oyunu olan Valorant, piyasaya sürüldükten sonra bir yıl içerisinde büyük bir kitleye sahip oldu ve popülaritesini arttırdı. Bugün ise Riot Games yetkilileri Valorant’ın çıkışının yıldönümünü kutluyor.

Riot Games, yaklaşan Valorant Mobile dahil olmak üzere birinci yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak geleceğe yönelik planları hakkında da açıklamalarda bulundu. Bir Riot sözcüsü ise şu kelimeleri sarf etti:

Büyüyen oyuncu topluluğumuzun Valorant ile yapmaya çalıştığımız şeyi fark ettiğini ve takdir ettiğini görmek, beklediğimizin ötesinde bir şey.”

VALORANT Mobile Çıkış Yapacak

Riot Games yetkilileri mobil platformların büyük bir hızda büyüdüğünü ve PUBG Mobile, COD Mobile gibi oyunların Mobile’de büyük bir başarı sağladığını biliyor. Riot Games ise bu pazara birçok oyunu ile giriş yapmıştı.

Mobil platformlarda oyunların E-Spor pazarındaki büyümesi de yavaş yavaş başlamaya başladı. Bunu gören Riot Games yetkilileri artık bu pazara da girmek istedi. Bunun sonucunda Valorant’ı Mobil için ortaya koyacaklar. Çok yakın bir zamanda oyun Mobil platformlar için çıkışını yapacak.

Geliştici ekibe göre Valorant, şu anda aylık ortalama 14 milyon oyuncuya sahip. Oyun çıkışından kısa süre içerisinde Valorant’ın en iyi takımlarının karşı karşıya geldiği bir turnuva düzenlemişti. Oyunun baş yapımcısı olan Anna Donlon ise bu turnuva hakkında ve ilerisi için şu sözleri söyledi:

"Bu ilk yıldaki en önemli hedeflerimizden biri, küresel FPS topluluğunun güvenini ve saygısını kazanmak ve onlara Valorant'ın her zaman gerçekten değerli bir rekabetçi taktik atıcının temellerini koruyacağını kanıtlamaktı."

Oyuncular için Riot Games’in Valorant’ı mobil platformlara çıkarması bir sürpriz değil. Çünkü bunun öncesinde Riot Games Wild Rift’i League of Legends’e benzer bir oyun olarak çıkarmıştı. Bunun dışında Riot Games, Valorant oyuncularına birinci yıl dönümünü kutlamak için bazı heyecan verici ödüller sunuyor. Etkinlik hakkında bilgiler Valorant resmi Twitter adresinde paylaşıldı. Haziran ayı Valorant oyuncuları için çok heyecan verici ve bol ödüllü bir ay olacak gibi gözüküyor.

Valorant VP Satın Almak İçin Tıklayın!