{{ $item.name }}

Teamfight Tactics (Taktik Savaşları) Mobile Çıkış Tarihi ve Detaylar

Teamfight Tactics (Taktik Savaşları) Mobile Çıkış Tarihi ve Detaylar

Riot Games ekibinin PC versiyonunu çıkardığı Taktik savaşları kısa sürede büyük bir kitleye sahip oldu. Bundan dolayı da taktik savaşlarınının Riot Games’in 10. Senesi özelinde mobil versiyonun da çıkacağı duyurulmuştu. Oyunseverlerin heyecan ile bekledği Teamfight Tactics mobil versiyonunun çıkış tarihi henüz belli olmasa da Mart ayında erişime açılacağı açıklandı.

Mart ayında erişime açılacak olan oyunun bir ön kayıt şeklinde olacağı ve bazı oyuncuların oynayabileceğini söylemeden geçemeyiz. Oyunu oynamak isteyenlerin Ön Kayıt yaptırması gerekmektedir. Ön Kayıt yaptıranların içinden seçilen kişiler oyunu ilk oynayan şanslı kişiler olacak. Daha sonrasında ise oyun bütün ülkelerde çıkışını sağlayacak.

TFT Mobil ile PC Versiyonu Arasındaki Farklar Neler

Oyun Dışı Deneyim

Taktik Savaşları mobil oyununa özel bir uygulama çıkarılıyor. Bunun sebebi ise Riot Games ekibinin League of Legends oyununun oyun dışı deneyiminin mobil platformlara da uygun olmayacağını anlayıp Teamfight Tactic oyununa özel bir uygulama geliştirdi.  Bu sistem de ilk başta sosyal özellikleri yani lobiler, arkadaşlar ve davetleri destekleyecek. Bunun dışında sıra dereceli sistemini ve ilerleme kartını da destekleyecek.

Görsel Stiller

Görseller oyuncuların performans sıkıntısı çekmemesi için kısıtlamaya gidildi. Yani basit bir hal aldı. Bu çözüm ile daha az şarj gideceği düşünüldü. Tabiki internetin de az gideceği ve kasma sorunlarında en aza inmesi sağlandı.

Oyun içi Eşya Satımı ve Şampiyonlar

Oyunda telefonlarda daha kısıtlı bir görüntü olduğu için PC platformlarına kıyasla daha farklı bir arayüz geliştirmeye çalışıldı. PC’de şampiyon seçme ekranı sürekli ekranda kalıyordu. Bu oyunda PC’de ki gibi şampiyon seçme bölümü sürekli ekranda kalmayacak. Bunun yerine dükkânı açık kapatabileceğiniz bir düğme bulunuyor. Böylece alışveriş yaparken şampiyonlarınızı daha rahat bir şekilde konumlandırabileceksiniz.

Oyun İçi Sohbet ve Paylaşım

Sohbet nasıl olacak şeklinde bir çok soru soran kişilere de Riot Games bir cevap verdi.  Özellikle klavye açık bir şekilde oyunun oynanmayacağı biliniyor. Riot Games ekibi oyun içi sohbet kısmın kısa süreliğini kapatacak. Bu konuda Riot Games geliştirmelere ve çalışmalara başladı. Kısa bir süre içinde bu konu hakkında yenilik getirilecek. Bu süre zarfında nasıl bir iletişim kuracağımızda açıklandı. Açıklamaya göre PC’de kullandığımız ifadeleri Mobilde de kullanabileceğiz ve minik efsaneler ifade menüsü ile birlikte çığlık atabilecek dans edebilecek ifadeler olacak.

Değişmeyen Şeyler Neler Olacak ?

Yukarda bahsettiğimiz bilgiler dışında oynanış, oyun sistemleri, denge güncellemeleri, yeni setler değişmeyecek. PC’deki deneyiminiz ne ise Mobilde de aynı deneyimi alacaksınız.

Ayrıntılar

Market Sistemi olacak mı?

Market sistemi şuan oyunda olmayacak. Oyun çıktığında market sistemi de oyunda olması bekleniyor.

Oyunun Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak ?

Oyunun sistem gereksinimleri İos işletim sistemini kullanak kişiler İphone 6s ve üzeri telefonlarda oynayabilecek.

Android sisteminde ise OS5+ 2GB RAM ve daha fazlasına sahip telefonlar oyunu oynayabilecek.

Sizde Hemen Riot Points - RP Satın Alabilirsiniz.