Riot Games’in Bu Ayın Sonlarında Çıkacak Olan Ruined King Viego Şampiyonu Açıklandı

Riot Games’in Bu Ayın Sonlarında Çıkacak Olan Ruined King Viego Şampiyonu Açıklandı
Riot Games sonunda, League of Legends’ın 11.2 yaması ile yayınlanacak olan Ruined King’in kiti olarak çıkan yeni şampiyonu Viego’yu tanıttı. Viego’nun yetenek kitleri belli oldu.

Riot Games’in geçen günlerde tanıttığı ve en çok beklenen karakterden biri olan ormancı Ruined King Viego League of Legends için yakın bir zamanda çıkacağını ve bu konu hakkında Riot Games Oynanış Tasarımcısı, yeni çıkacak olan şampiyonun detaylarını biz oyuncular için aktardı. Viego’nun küçük zaferler için gitmediğini, bunun yerine “tam bir yıkımı” hedeflediğini belirtti.

Viego, League of Legends’in sezon 2021 açılış günü canlı yayınında, Riot Games tarafından sinematiklerde gösterildi ve yetenek kitleri paylaşıldı. Öncelikle ormancı olarak The Ruined King hem üst koridorda hem de orta koridorda oynamak için kullanılabilecek.

Viego, League of Legends ilmine ve oyunun kendisine harika bir ek olarak sunuldu. Onun hikayesi ise şu şekilde.

“Bir zamanlar uzun süredir kayıp olan bir krallığın hükümdarı olan Viego, bin yıl önce karısını ölümden geri getirme girişimi, Yıkım olarak bilinen büyülü felaketi tetiklediğinde telef oldu. Saplantılı bir özlemle işkence gören güçlü, cansız bir hayalete dönüştü. Yüzyıllar önce ölmüş kraliçesi Viego, Runeterra'yı bir gün onu geri getirebilecek herhangi bir şey için arar ve Kara Sis acımasız, kırık kalbinden durmadan akarken yolundaki her şeyi yok ederken ölümcül Harrowings'i kontrol eden Yıkılmış Kral olarak duruyor. "

Bu hikâye aynı zamanda Viego şampiyon karakterini Airship Syndicate ve Riot Forge tarafından yazılan ve yakın bir zamanda çıkacak olan RPG tarzdaki oyun The Ruined King: A League of Legends Story’de de yer almasını sağlayabilir.

League Of Legends Viego Yetenekleri

Riot Games, The Ruined King’in yeteneklerini League of Legends’ta ‘sislere hükmediyor, ölüme hükmediyor’ olarak tanımladı.

Pasif – Egemen’in Hakimiyeti

Viego, öldürmeye yardım ettiği şampiyonlara geçici olarak sahip olabilecek ve maksimum sağlıklarının bir kısmını iyileştirebilecek yetenektir.

Sahiplik sırasında, Viego’nun eşyaları, saldırıları ve nihai olmayan yetenekleri, öldürülen düşmanlarınınkiler haline gelir ve kendi nihai, Heartberaker’ın ücretsiz bir dökümünü kazanacak. Viego, bir düşmana sahipken League of Legends’ta rakip şampiyonlara doğru ilerlerken ilave hareket hızı da kazanacak.

Q – Mahvolmuş Kralın Kılıcı

Pasif: Viego’nun saldırıları hedefin mevcut sağlığının yüzde bir kısmını isabet halinde ilave hasar olarak verir. Viego, yakın zamanda bir yetenekle vurduğu bir düşmana saldırdığında, saldırı iki ker vuracak. İkinci vuruş ise normal hasar vermek yerine yüksek can verir, ancak yine de isabet etkileri daha az olur fakat kritik vuruş yapabilecek.

Aktif: Viego kılıcıyla ileri doğru saplanarak isabet alan tüm rakiplere hasar verebilecek.

W - Hayalet Maw

Viego gücünü toplar ve sonra öne doğru atılarak isabet ettiği ilk rakibi sersemleterek ona hasar veren bir sis patlaması oluşturur. Sersemletme süresi ve sis aralığı şarj süresiyle artar, hasar ve atılma menzili artmaz.

E - Harrowed Path

Bu yetenek sayesinde, en son League of Legends şampiyonları yakındaki bir duvarın etrafına bir kara sis dalgası yayacak. Viego sisin içindeyken kamufle olabilecek ve saldırı ve hareket hızı artacak.

R - Kalp Kırıcı

Karakter, halihazırda sahip olduğu bütün eşyalarını atar ve ileri ışınlanarak menzil içindeki en düşük sağlık yüzdesine sahip rakip şampiyona saldırı yapabilir. Eksik can miktarına bağlı olarak ilave olarak rakibine hasar verir. Aynı zamanda menzilindeki diğer düşmanlarda bu yetenekten etkilenerek yere serilir.

League of Legends – LoL RP Satın Almak İçin Tıklayın!