PUBG Mobile, Karakin Haritası Çıkış Tarihi Açıklandı

PUBG Mobile, Karakin Haritası Çıkış Tarihi Açıklandı
PUBG Mobile oyuncuları tarafından merakla beklenen Karakin haritasının çıkış tarihi açıklandı. Detaylar makalemizde.

PUBG Mobile’ın altıncı klasik Battle Royale haritası olacak olan Karakin, oyunun üçüncü yıldönümü partisinde yani 7 Nisan’da çıkacağını duyurdu.

Karakin haritası, sadece 2 x 2 kilometre boyutunda küçük bir haritadır. Referans için, bu Sanhok’un yarısı kadar ve Livik haritası ile aynı boyuttadır. Bir seferde Tavuk Yemeği için savaşmak üzere haritaya sadece 64 oyuncu paraşütle atlayabilecek.

Karakin haritası ilk olarak 22 Ocak 2020 tarihinde PUBG PC sürümünde yayınlanmıştı. Bir yıldan fazla bir süre sonra, harita PUBG Mobile içinde duyurulmuştu. Karakin nihayetinde PUBG Mobile için 7 Nisan 2021 Tarihinde oyuncularla buluşacak.

Karakin haritası ilk olarak PUBG Mobile’de 1.3 Yama betasında ortaya çıkmıştı. Betada, Yıkım bölgesi ve mermi duvarı penetrasyonu olmak üzere iki yeni mekanik oyuna dahil edilmişti. Yeni bir ateşli silah ve atılabilir silah da bu yama betasında gösterime sunulmuştu.

Yıkım bölgesi, mini haritada alarm sesleriyle birlikte mor bir alanla gösteriliyor. Bölge, bir maç boyunca Karakin’in herhangi bir yerinde oluşabiliyor. Binalara ve yapılara zarar verecek şekilde ayarlanan bu harita da her yer birdenbire harabeye dönüşebilecek ve yaşayan bir şehir gibi olacak. Binaların içerisinde kalan oyuncular tabi ki ölecek.

Mermiler bazı duvarları yıkabilecek. Bu duvarlar genelde ince duvarlar olacak. Yeni atılabilir silah yani duvarlara takılabilen yapışkan bomba duvarları yıkabilecek. Son olarak, yeni ateşli silah, isabet halinde patlayan roketleri kullanabilen Panzerfaust’tur. Bu roketler ince duvarlara zarar verebilecek.

Karakin haritası PUBG Mobile’e 7 Nisan 2021 tarihinde çıkacak fakat 6 haritanın hepsinin aynı anda mevcut olup olmayacağı şu anda belli değil. Tencent firması bir veya daha fazla haritası rotasyonun dışında tutabilir. Bekleyip göreceğiz 😊

PUBG Mobile UC Satın Almak İçin Tıklayın!