{{ $item.name }}

Maunt & Blade II: Bannerlord Battle Royale Modu Geliyor

Maunt & Blade II: Bannerlord Battle Royale Modu Geliyor
Mount & And Blade II: Bannerlord için Battle Royale modunun da geleceği oyunculara söylendi.

İstanbul’da düzenlenen Gaming İstanbul 2020 fuarında 9 yıldır geliştirilen oyun olan Mount & And Blade II: Bannerlord’un yapımcısı ve geliştiricisi TaleWorlds yakın bir tarihte Bannerlord’un çıkacağını belirtti. Oyuncular ilk kez bu fuar da Mount & Blade II: Bannerlord oyununu oynamış ve deneyimleme şansını vermişti. Bunun dışında bir müjde daha veren yetkililer oyuna Battle Royale modunun da gelebileceği hakkında bir ışık yaktı.

Günümüzde en popüler oyun modlarından bir tanesi olan Battle Royale modu TaleWorlds ekibinin de gözünden kaçmamış gibi gözüküyor. Bannerlord’un bu trende uyum sağlayacağını düşünen TaleWorlds ekibi şu şekilde bir açıklama gerçekleştirdi.

“Battle Royale, kendi aramızda çok konuştuğumuz bir konu. Günümüz kültürlerinden bir şeyler eklemeli miyiz diye düşündük. Kopyala yapıştır mantığını benimsemek istemiyoruz ancak bir yandan da çok oyunculu taraftaki ışında farkındayız. Gerçekten eğlenceli bir halde şu an. Kaldı ki bunu biz yapmasak da topluluktan biri kesinlikle Battle Royale modunu çıkaracaktır. Şu an beta sürecinde bile modlama çalışmaları başladı. Yani bunu en nihayetinde biz yapmasak bile bir başkası yaparak gibi gözüküyor.”

Bu açıklamadan anladığımız kadarı ile TaleWorlds ekibi Battle Royale moduna yeşil ışık yakıyor gibi. Fakat oyunda yer alacak olan Battle Royale modunun nasıl bir sisteme sahip olacağına dair detaylı bir bilgi bulunmuyor. Hayatta kalma teması üzerine kurulu olan oyun severlere Ortaçağ savaş deneyimini en iyi şekilde sunmak için çalışmalarına hız verdi. Oyun Mart ayında erkem erişim halinde çıkış yapacak.

Erken Erişim Trailer: