• Ürünler
  • Oyun Hakkında
  • Yorumlar
  • Galeri

Oyun Hakkında

Knight Online

Knight Online, MGame Corporation ve Noah System tarafından ortaklaşa geliştirilen çok oyunculu oldukça geniş bir kitleye hitap eden gerçek zamanlı rol yapma oyunudur. MMORPG’lerin ilk çıkışının Knight Online tarafından yapıldığı zamanlarda oyunun dağıtımını NTTGame üstlenmekteydi.

Oyun dünyanın farklı bölgelerinde şirketler tarafından Free2Play(ücretsiz) ya da (Play2Play) ücretli olarak dağıtılmaktadır. Knight Online tüm dünya üzerinde milyarlaca kullanıcı bulundurmaktadır.

Oyun içerisinde başlangıçta iki adet ırk seçilmesi islenir. Bu ırklar El Morad ve Karus’lardır. Her iki ırk birbirinden ayrı ırklardır ve sadece arenalarda bir araya gelebilmektedir. Bu yüzden arkadaşlarınızla oynamak isterseniz, seçiminizi oldukça iyi yapmanız gerekmektedir.

Oyun içerisinde ilk başlarda dört adet sınıf bulunmaktaydı, ardından oyun geliştikçe içerisine iki adet yeni karakter sınıfı daha eklendi. Bu sınıflar;

Warrior(Savaşçı)
Rogue(Suikastçı, Okçu)
Mage(Menzilli Büyücü)
Priest(İyileştirme ve Korkutma Büyücüsü)
Potuk(Kara Büyücü)
Kurian(Kara Büyücü)

Oyunun haritası oldukça geniş ve her sunucun kendine ait bir kralı bulunuyor. Bu kral en iyi oyuncular arasından, oyunu oynayan oyuncular tarafından seçiliyor. Oyun içerisinde arkadaşlarınızla grup oluşturabilir ve birlikte seviye atlayabilirsiniz. Lonca sistemi sayesinde, arkadaşlarınızla lonca oluşturarak oyunda daha çok gelişebilir, oyun içerisinde Lonca savaşlarına katılıp Loncanızı geliştirebilirsiniz.

Oyunun belirli bölgelerinde bulunan pazar sayesinde, eşyalarınızı satışa çıkartabilir ve ya satışa çıkan eşyalardan satın alabilirsiniz. Oyunun kendi içerisinde bulunan bot karakterlerden alacağınız eşyaların fiyatlarından oldukça daha uygundur bu fiyatlar.

Knight Online son zamanlarda Steam’e çıkmasıyla ve bundan dolayı hilelerin tamamiyle yok olmasından dolayı eski kullanıcı kitlesine tekrar ulaşmıştır. Bu yüzden oyunda bulunan para birimi GB oldukça değerlenmiş durumdadır. Kullanıcılar yeni açılan serverlarda kısa sürede güçlü olabilmek için GB satın almakta ve karakterlerini oyunun en güçlüsü haline getirmeye çalışmaktadır.