{{ $item.name }}

Halo: Combat Evolved Anniversary PC Testleri başlıyor

Halo: Combat Evolved Anniversary PC Testleri başlıyor
Halo: Combat Evolved Anniversary önümüzdeki ay bilgisayar için testlerine başlıyor.

Halo oyununun geliştiricisi 343 Industries önümüzdeki ayda PC versiyonu için ilk açık beta testi yayını yapmayı planlıyor. Testler biraz geç olsa da testlere katılmak için davet edilmek gerekiyor. Diğer kişilerin biraz daha oyunu beklemesi gerekiyor. 

İlk test aşaması çok geniş bir test olacak. Çeşitli sistemleri ve modları kapsayacak olan test sunucuların tek oyunculu, çok oyunculu sistemlerde ilerlemeleri vs. çapraz oyunu ve yeni kullanıcı arayüzlerini kapsayacak. Oyuncular arasında platformlar arası bağlantılar test edilecek. Platfomlar arası bağlantı Xbox ile Steam arasında oyuncu bağlantısı gibi. Bu süreç içersinden bu testler yapılacak ve oyunculara kusursuz bir oyun çıkarılması sağlanmak isteniyor. 

Halo: Master Chief Colection gibi bu oyununda bilgisayar versiyonu için parça parça yayınlanacağı düşünülüyor. Bu test aşamalarıda bu parça parça gelmelerin doğru olabileceğini gösteriyor. Xbox One'de olan oyunların Steam üzerinden yayınlanması parça parça olacak gibi. Halo serisi Steam üzerinden parça parça yayınlanıyor. Aralık ayında ise Halo: Reach yayınlandı. Şimdi sıra Halo: Combat Evolved Anniversary oyununda. Halo oyunları parça parça olarak Steam üzerine ekleneceği gibi düşünülüyor.

Oyunun şu anda kesin bir çıkış tarihi bilinmiyor. Fakat 2020'de tüm koleksiyonlarının PC'de yayınlanmasını sağlamak için büyük çaba var.