{{ $item.name }}

Half-Life: Alyx'in Nasıl Oynanacağı Hakkında Detaylar Ortaya Çıkıyor!

Half-Life: Alyx'in Nasıl Oynanacağı Hakkında Detaylar Ortaya Çıkıyor!
Valve, Uzun yıllardır beklenilen serinin yeni oyunu hakkında VR teknolojisiyle alakalı yeni bilgileri açığa çıkarmaya başladı.

Valve, Half-Life: Alyx'i kendi VR teknolojisi olan Index VR cihazları için tasarlasa da, diğer VR(Sanal Gerçeklik) cihazları (Oculus Quest de dahil) ile de çalışabilen bir sistem olacak. Oculust Quest oyunu olmasa bile uyumlu kablolar ile PC'ye bağlayacak Oculus Link'i kullanabilme olanağı sağlayacak.

Oyun severler, çözünürlük veya ekran netliğinin oyunda çok önemli bir rol oymasa da otomatik nişan alma olmamasından dolayı oyun deneyiminin olumsuz yönde olacağını düşünüyordu. Çünkü Half-Life: Alyx, çoğu oyunun aksine oyuncuları nişan almaya yani iron sight kullanmaya itiyor. Fakat oynanıştaki bu detay ve VR gözlüklerindeki netliğe rağmen uzaktaki düşmanlara dahi nişan alma doktasında bir sorun olmadığı görüldü.

Oyunda ayrıca silah sarjörlerinin değiştirme işlemi, sarjörü tabancadan çıkarıp, omuz arkasından dolu sarjörün takılması çok karmaşık gözükmesine rağmen, yapılan testlerde söz konusu bir sorun yaşanmadığı gözüküyor.

Şuana kadar yayınlanan fragmanlarda oyunun bazı görüntülerine yer verilse de, özel mekanikler hakkında pekte bir bilgi yoktu. oyunda hızlı dönmeler sağ kontrol cihazının dokunmatik yüzeyi ve joystik ile sağlanabilecek. ayrıca hem ışınlanma hemde doğal hareketler olmadan düz hareket etme özelliği bulunacak. Bunun dışında daha önceden yayınlanan fragmanlardan gözlemlediğimiz kadarı ile eşyalar ile etkileşim haline geçilebilecek ve bu eşyaları düşmanlara fırlatabileceğimiz bir mekanik söz konusu.

  Half Life: Alyx oynanış testi videosu

Oyundaki çoğu merdiveni daha fazla erişilebilirlik sağlamak için tırmanmak yeni yukarı ve aşağı gitmek için ışınlanma kullanılabilecek. Bu erişebilirlik sayesinde oyuncu oturduğu yerden bile karakteri hareket ettirip oyunun zevkini yaşayabilecek.

Şuanda ön siparişte olan oyunu Buraya Tıklayarak Satın Alabilirsiniz.