Breeze Haritasında En İyi Ajanlar

Breeze Haritasında En İyi Ajanlar
Valorant’ın yeni tanıtılan ve yakında çıkacak olan Breeze haritasında 5 en iyi ajanı derledik. Detaylar makalemizde.

Riot Games’in Valorant için yakın zamanda çıkaracağı Breeze haritası oyuncular için kolay bir harita olmayabilir. Fakat doğru ajanlar ile bu harita da diğer oyunculara göre avantaj sahibi olabilirsiniz.

Valorant, oyuncuların çok çeşitli temsilcilerle (ajan) oynamasına izin veren bir oyundur. Hepsine, onları belirli bir harita için tercih edilen seçimler yapan benzersiz yeteneklere sahiptirler.

Valorant, oyunculara Ascent, Split, Bind, Heaven ve İcebox gibi beş farklı harita sunuyordu. Yeni gelecek olan Bölüm 2 Perde 3’te Valorant’a altıncı harita olan Breeze geliyor. Bununla ilgili tanıtım videosunu sizler için paylaşıyoruz.

Breeze haritası, Bermuda Üçgeninin güney kesiminde bir yere yerleştirilmiş tropikal temalı bir haritadır. Valorant’taki haritaların çoğu gibi, Breeze haritasında da iki bölge bulunmaktadır. (A ve B bölgeleri). Harita hem yakın mesafeli çatışmaları hem de uzun menzilli karşılaşmaları destekleyecek şekilde geniş bir alana sahiptir.

Breeze haritasında başlatıcılar, düellocular, kontrolörler ve nöbetçiler gibi tüm sınıflara giren ajanlar bu harita da iyi bir iş yapar. Mükemmel bir ajan kombinasyonuna sahip bir takımın haritada kazanma şansı yüzdesi artacaktır. Bizde sizler için bu makalede Breeze haritası için en iyi etkiye sahip beş ajanını derledik.

Breeze Haritasında Oynanacak 5 Valorant Ajanı

1 - ) Jett

Jett, Breeze haritası gibi açık alan haritalarında çok akıllıca bir seçim olacaktır. Updraft ve Tailwind yetenekleri, hızlı hareket etmek ve rakibin nişangahından çıkmak gibi yetenekleri ile bu haritalar için biçilmiş kaftandır. Bu yetenekler haritada hareketi hızlandırır. Oyuncular, Jett’in yetenekleri ile yüksek yerlere kolayca ulaşabilecektir. Bu sayede ise hedeflerini gizlice vurabilecektir. Ayrıca Jett’s Cloudburst, açık alanlara ek olarak koruma sağlayabilir. Haritadaki en rekabetçi seçim Jett olacaktır.

2 - ) Astra

Astra, oyuna Bölüm 2 Perde 2’de eklenen ajandı. Astra tüm haritayı herhangi bir noktadan kontrol edebilecek yeteneğe sahiptir. Bu Breeze gibi büyük bir haritada çok yardımcı olacak bir özelliktir.

Astra’nın ultisi, tüm haritayı bölebilir, bu da oyuncuların bir siteyi tutmasına veya itme yapmasına izin verecektir. Nebula gibi diğer yetenekleri de açık bir alanı kaplayabilir. Breeze haritası için en iyi kontrolcü seçimi olacak karakterdir.

3 - ) Viper

Jett, Breeze haritası için tartışmasız en iyi seçim olsa da son v2.06 yama buffları Viper’ı eskisinden daha güçlü hale getirdiydi. Haritadaki geniş ve açık alanları etkin bir şekilde kontrol edebilecek güçte bir ajandır.

Breeze haritasının yapısına baktığımızda, her iki bölgenin de Viper’ın Zehirli Ekranı ile kolayca kontrol edilebilen çoklu ve geniş girişleri olacaktır. Bu yetenek siteyi ikiye bölecektir. Dahası mükemmel bir Viper’ın Poison Cloud ve Snake Bite yetenek dizisi haritadaki tesis sonrası sahneyi kontrol etmeye yardımcı olacaktır.

4 - ) Yoru

Yoru’nun yeteneği¸ Breeze gibi büyük ve açık bir haritada düşmanların kafasını karıştırabilecek yeni bir konuma ve sahteciliğe geçmesine izin veren bir ajandır. Haritanın yapısına baktığımızda, çok sayıda girişi bulunan bir haritadır. Yoru’nun Fakeout yeteneği bu durumda çok faydalı olacaktır. Bunun dışında, Gatecrash ve nihai Dimensional Drift yeteneği bu harita da kesinlikle parlayabilecek yeteneklerdir. Ancak bu ajan Valorant2ın yeni tropikal haritasında oynamak için oyuncuların büyük bir akıla ve yeteneğe ihtiyaç duyan bir ajandır.

5 – ) Omen

Omen, yeteneğindeki çok yönlülük onu haritaya mükemmel bir şekilde uydurur. Dark cover ve Shrouded adımı herhangi bir yere girmesine veya düşmanların arkasına ışınlanmasına izin veren bir yetenektir. Karakter bu haritanın bir noktasından diğerine geçebilir bu da rakiplerin özellikle Breeze gibi büyük bir haritada konumunu tahmin etmesini zorlaştıracaktır. Paranoia ve Dark Cover yeteneği düşmanı kolayca kör edebilir ve Valorant’ta riskli görüş alanlarını gizleyebilir.

Valorant VP Satın Almak İçin Tıklayın!