Bakiye Çekiliş Profil İlanlar Puan Destek

Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi

Joy Alışveriş’e üye olmanızdan itibaren; aşağıda yazılı olan üyelik koşullarını ve KULLANIM KOŞULLARI, GİZLİLİK POLİTİKASI, ÇEREZ POLİTİKASI, KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI, İPTAL&İADE belgelerine ait hususları bütünüyle anlamış ve tamamını ayrılmaz bir bütün olarak kabul etmiş sayılırsınız.
 
 
1. TARAFLAR ve SÖZLEŞME KONUSU
 
1.1. İşbu Üyelik Sözleşmesi, Ziyaretçi, Üye, Kullanıcı, Satıcı veya Alıcı olarak Joy Alışveriş adına hizmet veren her türlü platforma erişim sağlayan kişileri yaş farkı gözetmeksizin kapsamaktadır.  Bu nedenle lütfen aşağıda yazılı koşulları dikkatlice okuyunuz. Bu koşulları kabul etmiyorsanız Joy Alışveriş adına hizmet veren platformları ziyaret etmeyiniz ve/veya kullanmayınız.
 
1.2. Joy Alışveriş isminin resmi temsilcisi Serbest Liman ve Bölge Posta Kutusu No: 1396 Gazimağusa / K.K.T.C. adresinde yerleşik olan LIGHTGAME MARKETING LTD (Bundan böyle kısaca “Şirket” olarak anılacaktır.) adlı şirkettir. Joy Alışveriş adına her türlü platform üzerinden sunulan Hizmetler, Şirket tarafından sağlanmaktadır. Şirket, Joy Alışveriş adına kullanılan her türlü platformda yer alan veya alacak olan bilgileri, görselleri, fiyatları, ürün çeşitlendirmelerini, kampanya ve indirimleri veya her neviden içeriği ve işbu Kullanım Koşullarını dilediği zaman, ayrıca herhangi bir bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkına sahiptir.
 
1.3. Joy Alışveriş, işbu Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen koşulları herhangi bir zaman ve herhangi bir ihbarda veya bildirimde bulunmadan değiştirebilir. Bu değişiklikler; internet sitesinde, mobil uygulamada veya Joy Alışveriş adına hizmet veren herhangi bir platformda yayımlandığı tarihten itibaren ilgili platformları ziyaret eden veya kullanan herkes için geçerli olacaktır. İşbu Üyelik Sözleşmesi için hiçbir kullanıcı; şartların değiştirilmesi, güncellenmesi veya yayından kaldırılmasını tek taraflı talep edemez. Joy Alışveriş değişiklik taleplerini; e-mail, posta veya kargo ile yazılı ve imzalı olarak gönderildiğinde dikkate alır. Fakat bu konudaki rızasını kimse ile paylaşmaz, yetki devri yapmaz. Alınan taleplere cevap verme zorunluluğu da bulunmamaktadır.
 
2. TANIMLAR
 
İNTERNET SİTESİ : Tüm hakları Şirket’e ait olan, www.joyalisveris.com alan adını ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan internet sitesidir.
 
MOBİL UYGULAMA : Tüm hakları Şirket’e ait olan, cep telefonu, tablet ve benzeri taşınabilir cihazlarda çalışan Joy Alışveriş adlı yazılımdır. Bu yazılım Apple App Store veya Google Play gibi mağazalardan elde edilir. Bu mağazalardaki Joy Alışveriş adlı ve Şirket adına yüklü yazılım, gerekli güvenlik şartlarını sağlamaktadır. Bunun haricinde başka bir yolla edilen yazılımın cihazlara kurulmasından kaynaklı güvenlik dair her türlü hatadan Şirket sorumlu değildir.
 
JOY ALIŞVERİŞ : İnternet Sitesi ve Mobil Uygulama ile birlikte “Joy Alışveriş” olarak anılmaktadır.
 
HİZMETLER : Joy Alışveriş üzerinden Satıcı ve Alıcıların Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi’nde tanımlı olan işlemleri gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla Joy Alışveriş tarafından sunulan Hizmetler’in tamamını ifade eder. Bu kapsamda Joy Alışveriş üzerinden verilen hizmetler aslında aracılık hizmeti olmakla beraber;
1.    Joy Alışveriş ile arasında Bayilik anlaşması olan 3. taraf firmaların ürünlerinin listelenmesi ve satışını yapma,
2.    Satıcılar tarafından Veritabanına yüklenen içeriklerin Ziyaretçiler ve Üyeler dahil tüm Kullanıcılar tarafından Joy Alışveriş üzerinden görüntülenebilmesi, listelenebilmesi ve aranabilmesini,
3.    Satıcı ve Alıcı arasında; Satıcı’ya ait ürünün Alıcıya satılmasına dair aracılık hizmetini,
4.    Satıcı’ya ait ilanın daha fazla kişi tarafından görüntülenebilmesi için vitrin ve doping gibi ilan öne çıkarma hizmetlerini,
5.    Talep edildiğinde canlı telefon desteği ile veya başka bir iletişim vasıtası ile Satıcı ve Alıcı arasında iletişime kurma ve bu iletişime dahil olmayı kapsar.
 
Şirket, dilediği zaman ve hiçbir bildirimde bulunmaksızın Hizmetler’in tanımını değiştirebilir, Hizmetleri üçüncü kişilerin kullanımına kapatabilir.
 
HİZMET BEDELİ : Satıcı tarafından Joy Alışveriş’e ödenmesi gereken ve işbu sözleşme ile peşinen kabul edilen bedeldir. Joy Alışveriş bu bedeli Alıcı ve Satıcı arasındaki Ürün satış işlemlerinden komisyon alarak karşılar. Hizmet Bedeli www.joyalisveris.com ve Joy Alışveriş mobil uygulamasında belirtildiği gibidir. Hizmet Bedeli’ni Joy Alışveriş herhangi bir zamanda bu sözleşmede, internet sitesinde veya mobil uygulamasında tek taraflı olarak ilan ederek değiştirebilir. Değişiklik yayınlandığı an itibariyle yürürlüğe girmiş sayılır.
 
ZİYARETÇİ : Joy Alışveriş’e erişen her gerçek ve tüzel kişiyi ifade eder. Ziyaretçi tanımı; Üye, Kullanıcı, Satıcı ve Alıcı tanımlarının tamamını kapsamaktadır.
 
ÜYE : Joy Alışveriş üzerinde, oluşturduğu ve onaylanan kullanıcı hesabı ile; listelediği ürünler ve/veya hizmetler ile içeriklerini kendileri oluşturarak Ürünü satışa sunan ve Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen koşullar dâhilinde Joy Alışveriş’e üye olmuş ve Joy Alışveriş’in sunduğu diğer hizmetlerden faydalanan gerçek veya tüzel kişileri ifade eder. Üyelik için gerekli şartlar Üyelik Sözleşmesinde açıklanmıştır. Joy Alışveriş’e üyelik tipi bireysel veya kurumsal olabilir.
 
SATICI: Joy Alışveriş’e bireysel veya kurumsal üye olarak kendisine ait Ürün’ü Alıcıya satan gerçek veya tüzel kişidir. Satıcı olmak için Joy Alışveriş’e üyelik şarttır. İşbu sözleşme gereği KULLANICI 18 yaşından büyük ve T.C ilgili kanunlarına göre reşit sayıldığını kabul eder. Gerekli üyelik şartları işbu sözleşmede açıklanmıştır.
 
ALICI: Joy Alışveriş’e bireysel veya kurumsal üye olarak, Joy Alışveriş’in veya Satıcı’nın ürününü alan gerçek veya tüzel kişidir. Alıcı olabilmek için Joy Alışveriş’e üyelik şarttır. İşbu sözleşme gereği KULLANICI 18 yaşından büyük ve T.C ilgili kanunlarına göre reşit sayıldığını kabul eder. Gerekli üyelik şartları işbu sözleşmede açıklanmıştır.
 
KULLANICI : Joy Alışveriş üzerinden satışa sunulan Ürünleri satan veya satın alan veya hizmetlerden faydalanan her gerçek ve tüzel kişiyi ifade eder. Kullanıcılar bundan böyle “Ziyaretçi”, “Üye”, “Alıcı” veya “Satıcı” olarak da anılabilecektir. Şirket gerektiğinde bunu doğrulamak için kimlik fotokopisi de dahil ilave belgeler talep edebilir.
 
ÖDEME HİZMET SAĞLAYICI: Şirket’in sözleşme ile yasal bir ilişki içinde olduğu 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun’un 13. maddesine göre 5411 sayılı Kanun kapsamındaki bankalar, elektronik para kuruluşları ve ödeme kuruluşları gibi ödeme hizmeti sağlayıcılarıdır. Şirket dilediği zaman ve herhangi bir bildirimde bulunmadan Ödeme ve Hizmet Sağlayıcılarını değiştirebilir.
 
ÜRÜN : Joy Alışveriş üzerinden, Joy Alışveriş’in bayilik anlaşması olan 3. taraf firmalardan sağlanan ürünleri, Satıcılar tarafından başta İlan Verme Kurallarında yer alan Yasaklı Ürünler listesi olmak üzere; işbu sözleşme, Kullanım Koşulları, Üyelik Sözleşmesi, Mesafeli Satış Sözleşmesi ve diğer eklere uygun olarak satışa sunulan ürün ve hizmetleri ifade eder. Bu ürünler fiziki değildir. Anında tüketilen sayısal bir kod ve oyun parasından oluşan ve genel adı itibariyle E-PIN / Elektronik Pin’dir. Bundan sonra Ürün, E-PIN olarak da anılabilecektir.
 
İÇERİK : Joy Alışveriş üzerinden erişimi mümkün olan, Şirket veya Kullanıcılar tarafından yüklenmiş olan Ürünlere ilişkin bilgiler de dahil olmak ve fakat bununla sınırlı olmamak üzere her türlü bilgi, yazı, dosya, resim, video ve benzeri görsel, yazınsal ve işitsel nesnelerdir. İçerik, bundan böyle “Ürün” olarak da anılabilecektir.
 
VERİTABANI : İçeriklerin depolandığı, tasnif edildiği, sorgulanabildiği ve erişilebildiği ve mülkiyeti Şirket’e ait olan ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince korunan ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında işlenen verilerin tamamıdır.
 
 
3. GENEL HÜKÜMLER
 
3.1. İşbu Üyelik Sözleşmesi; Joy Alışveriş’in sahibi olan Şirket ile Hizmetler’den yararlanmak isteyen Üye arasında geçerli olup üyelik için gereken hüküm ve şartları belirlemektedir.
 
3.2. Üye, işbu Üyelik Sözleşmesi’ni kabul etmekle; Gerçek kişi olan Üyeler; sözleşme yapmak için T.C. kanunlarına göre yasalar önünde yeterli ehliyete sahip olduklarını, Tüzel kişi Üyeler ise; Üyelik Sözleşmesi’nin yetkili kişiler tarafından kabul edildiğini ve tüzel kişi için bağlayıcı olduğunu kabul eder. Joy Alışveriş’te bireysel ve kurumsal olmak üzere iki çeşit üyelik bulunmaktadır.
 
3.3. Üye, Üyelik Sözleşmesi’ni kabul ederek İnternet Sitesi’nde ve Mobil Uygulama’da sağlanan Hizmetleri kullanmaya, Joy Alışveriş’e giriş yapmaya yetkili olduğunu, Hizmet seçiminde ve kullanımında ve Joy Alışveriş’e girişinde her türlü sorumluluğu üstlendiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 
3.4. Üye kabulünde takdir yetkisi yalnızca ve sadece Şirket’e aittir. Üyelik başvurusu Şirket tarafından değerlendirilecek olup Şirket herhangi bir gerekçe göstermeye gerek duymadan üyelik taleplerini geri çevirme hakkına sahiptir. Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra da, Şirket, üyeliği geçici olarak veya sürekli olarak durdurmak, iptal etmek, ayrıca hiçbir neden göstermeksizin Hizmet vermeyi kesmek hakkını haizdir.
 
3.5. Üyelik, Joy Alışveriş’in ilgili bölümünden Üye olmak isteyen Ziyaretçiler tarafından İnternet Sitesi’ne üye olmak için gerekli olan üyelik formunun doldurulması ve Şirket’in bu üyelik işlemini onaylanması ile tamamlanır. Üyeler, banka ve benzeri ödeme ve hesap bilgilerini İnternet Sitesi’nin veya Mobil Uygulama’nın ilgili bölümlerine girmemeleri halinde Alıcılar’dan tahsilat yapamayacaklarını peşinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.
 
3.6. Üyelik başvurunuzun Şirket tarafından onaylanması için; kimlik fotokopisi, T.C. kimlik numarası, sürücü belgesi, pasaport, banka tarafından onaylanmış hesap ve IBAN bilgileri, yerleşim yeri belgesi, banka tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş dekont, vergi levhası, imza sirküleri ve bununla sınırlı olmamak üzere ilave bilgi ve belge Şirket tarafından talep edilebilir. Banka bilgileri Üye’nin kendi adına olmalıdır. Şirket’in bu talebini yerine getirmeyen gerçek ve tüzel kişilerin üyelik başvurusu Şirket tarafından gerekçe göstermeksizin reddedilebilir.
 
3.7. Şirket tarafından, Üye’nin göndermesi gereken her türlü belge için ortaya çıkacak kargo masrafları Üye’nin kendisi tarafından karşılanır.
 
3.8. Joy Alışveriş ve bu kapsamda Şirket, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 6563 sayılı Elektronik Ticaret Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında Satıcı ve Alıcı arasında HİZMETLER tanımının c maddesinde belirtilen alt hizmet için mesafeli sözleşme kurulmasına aracılık eden ve “Aracı Hizmet Sağlayıcı” sıfatını haizdir. Satıcılar Joy Alışveriş üzerinde Alıcı’ya satma amacıyla verdiği ilanların; içerik, fiyat, telif hakkı ve ilgili yasalar kapsamındaki tüm gerekliliklerden kendileri sorumludur. Joy Alışveriş’in satıcıların ürünleri hakkında hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Joy Alışveriş Satıcı’nın ürününü belirli bir süre askıya alabilir veya sınırsız süre yayından kaldırabilir. Joy Alışveriş’in Satıcı’ya bildirimde bulunma zorunluluğu yoktur.
 
3.9. HİZMETLER tanımının a maddesinde belirtilen alt hizmet kapsamında Joy Alışveriş 3. taraf firmalar ile yaptığı bayilik anlaşması kapsamında mülkiyeti yine 3. taraf firmaya ait olan ürünlerin satışını yapmaya aracılık eden “Aracı Hizmet Sağlayıcı” sıfatına haizdir. Joy Alışveriş kendi stoğundan ürün satmamaktadır. Joy Alışveriş’te satılan hiçbir ürünün mülkiyeti Şirket’e ait değildir.
 
3.10. Joy Alışveriş, Üyeler’in Joy Alışveriş üzerinden satışa sundukları Ürünler’in listelenmesi, Alıcılar tarafından Ürünler’in bedelinin ödenmesini takiben verilecek onay dahilinde Alıcılar tarafından ödenen bedellerin ilgili Satıcı’ya aktarılmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda Satıcılar, Şirket’i Satıcı namına satışa sunulan Ürünler’in bedelini tahsile yetkili olduğunu kabul ve taahhüt ederler. Alıcılar, Joy Alışveriş vasıtası ile ödeme yaparak Satıcılar ile kurdukları sözleşme ilişkisi kapsamındaki ödeme yükümlülüklerini ifa etmiş olurlar. Bu kapsamda Satıcı, Şirket’in Alıcılar tarafından yapılacak ödemelerin, Satıcı’nın hesabına aktarılması konusunda yetkili olduğunu ve de Hizmetler karşılığında hizmet bedeli ödemekle yükümlü olacağını, peşinen kabul ve taahhüt eder. Joy Alışveriş bu Hizmet Bedeli bireysel ve kurumsal üyelerden % olarak ürün fiyatı üzerinden bir bedel talep eder. Bu bedel oranı bireysel ve kurumsal üyeler için farklılık gösterebilir. Bu oran Joy Alışveriş tarafından internet sitesi ve mobil uygulama üzeinden herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Bu değişiklik yayınlandığı anda Kullanıcılar tarafından kabul edilmiş sayılır. % olarak belirtilen hizmet bedelini belirleme yetkisi yalnızca Joy Alışveriş’tedır.
 
3.11. Üyeler, Alıcılar’dan tahsilat yapabilmek için belirlenen ve internet sitesinde veya mobil uygulamada beyan edilen Hizmet Bedeli oranlarının geçerli olacağını peşinen kabul eder.
 
3.12. Üyeler, Satıcılar, Alıcılar, Ziyaretçiler veya Kullanıcılar Şirket’in, kendileri tarafından Joy Alışveriş’in ilgili bölümlerine girilen hiçbir bilgiyi kontrol etmekle yükümlü olmadığını ve kendisine verilen bilgilerin doğruluğunu hiçbir koşul altında taahhüt etmediğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.
 
3.13. Joy Alışveriş, Veritabanı’nda tutulan bilgileri; istatistiki bilgilere dönüştürmek, reklam ve/veya pazarlama alanında kullanmak, Kullanıcılar’ın genel eğilimlerini belirlemek, Kullanıcılar’a daha zengin içerik sunabilmek amacıyla kullanabilme hakkına her zaman sahiptir.
 
3.14. Joy Alışveriş, Üyeler tarafından gönderilen Ürün bilgileri, görselleri ve açıklamalarını ve/veya Ürün hakkında yapılan yorum ve önerileri ve her türlü İçerik’i, her şekilde kullanabilir. Bunlar haricinde işbu anlaşmanın kabulü ile Üye’nin kendisine ait kimlik bilgileri, fotoğrafı ve cep telefon numarası gibi kişisel bilgileri Joy Alışveriş tarafından 3. taraf kişi veya kurumlar ile paylaşılmaz.
 
3.15. Şirket, Üye’nin satın alma veya alma miktarlarını sınırlama hakkını saklı tutar.
 
3.16. Şirket, Ürün görsellerini orjinaline en yakın şekilde sunmak için çaba sarf eder, ancak Ürünler’in görselliğinin doğruluğu noktasında hiçbir şekilde taahhütte bulunmamaktadır.
 
3.17. Şirket, Hizmetler kapsamında hiçbir Üye’ye; kesintisiz devamlılık, sürekli güncelleme, satış garantisi, hatasızlık dahil, açık ya da kapalı hiçbir şekilde garanti vermez. Şirket, gerekli gördüğü zamanlarda hizmetleri geçici bir süre askıya alabilir veya sürekli durdurabilir. Hizmetler’in geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Şirket’in Üyeler’e karşı herhangi bir sorumluluğu yoktur.
 
3.18. Şirket, Üyeler’e uyguladığı Hizmet Bedeli’nde kampanya veya promosyon uygulama hakkına sahiptir. Bu kampanya veya promosyonların süresi yine Şirket tarafından belirlenir ve belirtilen süre dolmadan da sonlandırılabilir.
 
3.19. Şirket, Alıcılar’dan Satıcılar adına tahsil edilecek ödemeler dışında, hiçbir koşul altında Alıcılar’ı ve/veya Satıcılar’ı temsil etmemektedir. Şirket’in Satıcı ve Alıcı arasında ortaya çıkabilecek herhangi bir uyuşmazlık ve benzeri durumda Satıcı ve Alıcı arasındaki iletişimi sağlamak da dahil olmak üzere herhangi bir yükümlülüğü olmadığı gibi, Satıcı ve Alıcı arasında herhangi bir uyuşmazlık çıkması halinde Şirket, söz konusu uyuşmazlığa ilişkin taraf olarak gösterilemez.
 
3.20. Joy Alışveriş tarafından sunulan hizmetlerden istifade edildiği sırada; reklam, haksız rekabet, terör, kara para aklama, cumhuriyet, devlet, din, ırkçılık, uyuşturucu, politikacılar ya da diğer tüzel hakkında yazışmalar, pornografik içerik, argo kelimelerin kullanımı veya diğer oyuncuları tacize yönelik davranışlar içeren yahut Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret teşkil eden kullanımlar dahil olmak fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere mer’i mevzuat kapsamında suç teşkil eden başkaca her türlü işlem, eylem ve tasarruflar yasak ve işbu Sözleşme kurallarına aykırıdır. Bu durumlarda Üye, Joy Alışveriş tarafından kalıcı veya geçici bir süre ile hizmetlere erişimden, istifadeden mahrum bırakılabilir ve varsa Üye’nin oluşturduğu ilgili içerikler, materyaller, veriler ve diğer unsurlar, talep halinde resmi makam ve merciler ile paylaşılabilir. Aynı sebeplerle Kullanıcı bilgileri savcılık makamları ve emniyet birimleri de dahil olmak fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere resmi ve idari mercilerle usulüne uygun başvurulara istinaden paylaşılabilir.
 
3.21. Canlı destek hattından satış dışındaki konular için teknik destek verilmez. Satış dışındaki diğer konular için Üye profil sayfasında yer alan Destek Talebi menüleri kullanılmalıdır.
 
3.22. Satın alınan League of Legends Unranked hesaplar için ücret iadesi yapılmaz. Yalnızca 1 haftalık garanti süresi boyunca, 1 adet yeni telafi hesabı teslim edilir.
 
3.23. Üye eğer sitede ilan satışı veya alışı yaptıysa kişisel bilgileri 5 yıl boyunca sistemde saklanmak zorundadır. Bilgilerin saklanma amacı, olası bir adli süreçte ilgili makamlara teslim edebilmek içindir.
 
3.24. Joy Alışveriş.com web sitesinde takas yoluyla alışveriş yapmak yasaktır. Bunun teklifini yapan, ve takas işlemini gerçekleştiren alıcının ve satıcının Joy Alışveriş üyelikleri uyarılmaksızın kapatılabilir. Joy Alışveriş bu yasaklı işleme başvuran kişilere destek sağlamaz.
 
3.25. Üye Joy Alışveriş.com web sitesi ve mobil uygulamasına kayıt olarak JOY ALIŞVERİŞ tarafından satış ve alış mesajlarınızın sms olarak telefonunuza iletilmesine, mail üzerinden satış işlemleri ile ilgili e-posta gönderilmesini kabul eder.
 
3.26. Destek sistemi, canlı destek ve bununla sınırlı kalmayacak kanallardan JOY ALIŞVERİŞ yönetimi, çalışanları ve üyelerine küfür & hakaret & taciz içerikli mesaj gönderen kişilerin üyelikleri uyarılmadan kapatılır.
 
3.27. İlan alış-veriş işlemlerinde oluşabilecek sorunları önlemek, üyelerin mağdur olmamasını sağlamak ve çözmek adına JOY ALIŞVERİŞ alıcı ve satıcıya Whatsapp üzerinden veya telefon araması ile ulaşabilir.
 
3.28. Site dışı ödeme talebinde bulunan ve bunu alıcıya & satıcıya direten kullanıcıların üyelikleri sonlandırılmaktadır.
 
3.29. Eğer satıcı ilan açıklamasında yeterli bilgiye yer vermediyse, bundan doğacak mağduriyetlerde alıcı haklı bulunacaktır ve işlemin iptali sağlanarak alıcıya ücreti iade edilecektir.
 
3.30. Siteden daha önce uzaklaştırılmış bir üye, yeni üyelikle tekrardan kaydolursa tespiti durumunda yeni hesabı da siteden uzaklaştırılacaktır.
 
3.31. Satıcının aynı hesap bilgilerini birden fazla alıcıya pazarlaması durumunda hesabı kapatılır.
 
3.32. Üyelerin birbirine gönderdiği bakiye kuponları yalnızca site içi harcamalar için uygundur. Hiçbir şekilde çekim talebi oluşturulamaz.
 
3.33. Dijital kod satın alımı esnasında video kaydı başlatılması zorunludur, siparişle ilgili bir şikayet kaydı oluşturulduğunda ürünü satın almadan önce, satın alım anı ve sonrasının video kaydı talep edilir.
 
4. ÜYE’NİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
 
4.1. Üye, Joy Alışveriş’de yayınlanan kurallara uygun olarak Hizmetler’den faydalanmayı kabul ve taahhüt etmiştir. Herhangi bir değişiklik halinde Üyeler kazanılmış ve/veya önceye dayalı hak iddiasına bulunamazlar. Bu sözleşmeye ait değişiklikler öncelikle www.joyalisveris.com internet sitesinde yayınlanır ve yayınlandığı an yürürlüğe girmiş sayılır.
 
4.2. Üye’nin, Joy Alışveriş’de yaptığı her işlemde hukuki ve cezai sorumluluk bizzat ve sadece kendisine aittir. Bu kapsamda Üye, yapacağı tüm işlemlerde yürürlükteki kanun, yönetmelik ve yönergelere riayet edeceğini ve bunların düzenlemiş olduğu tüm sorumlulukların kendisine ait olduğunu kabul ve beyan eder.
 
4.3. Üye, yürürlükte olan mevzuatın yüklediği sorumlulukları bilmediğini veya bilebilecek durumda olmadığını ileri süremez.
 
4.4. Satıcı, Alıcı tarafından bedeli ödenerek satın alınan Ürün’ü her ne sebeple olursa olsun Alıcı’ya göndermekten sorumludur. Şirket’in Satıcı’nın bu hukuksuz işelemine karşın herhangi bir sorumluluğu olduğu iddia edilemez. Alıcı tarafından bu durum bildirilirse Şirket ilgili Satıcı’nın hesabını askıya alma veya silmeye yetkilidir. Şirket Alıcı ve Satıcı arasındaki herhangi bir uyuşmazlık durumunda arabuluculuk ve hakem görevi üstlenmez.
 
4.5. Tüm Üyeler, Joy Alışveriş’de tanımlı olan bilgilerinin (isim, soyad, telefon, TC kimlik numarası, adres, e-posta, banka hesap bilgisi, vergi levhası) doğru ve kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan eder. Şirket bu bilgilerde bir uyuşmazlık olduğunu tespit eder veya düşünürse Üye hesabını belirli bir süreliğine erişime kapatma veya sınırsız süre ile silme işlemine tabi tutabilir.
 
4.6. Şirket, dilediği zaman Üye’nin üyeliğini sebep göstermeksizin ve ihbarda bulunmaksızın geçici veya sürekli olarak askıya alabilir, belirlenecek sair sınırlamalara tâbi tutabilir veyahut da işbu Üyelik Sözleşmesi’ni tek taraflı olarak feshedebilir. Üyelik feshedilmesi veya askıya alınması durumunda Üye’nin, Şirket’ten mevcut bir alacağının olması halinde, Şirket bunu muhtemel bir zarardan mahsup etmek amacı ile alıkoyabilir.
 
4.7. Üyelik Sözleşmesi, Kullanım Koşulları ve eklerine aykırılık hallerinde Şirket’in maddi ve manevi zararının tazminini talep hakkı saklıdır. Üyelik Sözleşmesi, Kullanım Koşulları ve ekleri Joy Alışveriş’in herhangi bir sebeple yayınının durması/durdurulması halinde bu süre boyunca askıda sayılır. Bu süreçte askıda kalan satış işlemleri için Üyeler bir tazmin talebinde bulunamaz.
 
4.8. İşbu sözleşme Joy Alışveriş içerisinde yer alan Hizmetler’in tamamının sonlanması haline kendiliğinden feshedilmiş sayılır. Fakat Şirket, Hizmetler’de belirtilen yöntemlere ilave ek hizmet sunmaya başlarsa bu sözleşme yeni hizmetler için de geçerli sayılır.
 
4.9. Şirket, gerekli gördüğü durumlarda Üye’ye önceden uyarıda bulunmadan (özellikle, ancak sınırlı olmamak üzere; çalıntı, orijinal olmayan, kaçak ve/veya sahte ürün satışlarında) Üye hakkında gerekli yasal işlemin yapılması amacıyla Cumhuriyet Savcılıklarına ve ilgili denetleme ve düzenleme kuruluşlarına Üye’yi şikayet veya ihbarda bulunabilir. Üye, Şirket’in şikayeti sonucu zarara uğraması durumunda, Şirket’i hiçbir şekilde sorumlu tutmamayı, Şirket’ten tazminat talep etmemeyi kabul ve taahhüt eder.
 
4.10. Şirket’in Joy Alışveriş üzerinden, Alıcı ve Satıcı arasındaki maddi getirisi olan işlemlerden dolayı fatura kesme zorunluluğu yoktur. Üye, yaptığı satışa ilişkin KDV faturası keserek Alıcı’ya göndermekle yükümlüdür. Şirket Üyeler arasında maddi getirisi olan işlemler için hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Alım ve satım işlemlerinde usulsüzlük tespitinde Üye hesapları belirsiz süre için askıya alınabilir veya tamamen silinebilir. T.C.’nin ilgili resmi kurumları, Üyeler arasındaki para transferi konusunda usulüne uygun bilgi ve belge talebinde bulunursa Şirket bu bilgi ve belgeleri Üyeye bildirimde bulunmadan ivedilikle teslim eder. Resmi kurumlar ile Üye arasındaki yasal işlemlerden Şirket sorumlu tutulamaz.
 
4.11. Üye 15 gün öncesinden yazılı ve imzalı bir dilekçe ile işbu sözleşmeyi feshedebilir. Fesih işlemi Şirket tarafından onaylandığında kendisine E-mail veya SMS ile bildirimde bulunulur.
 
4.12. Üye, Joy Alışveriş vasıtasıyla bulduğu Alıcı’ya, Joy Alışveriş üzerinde listelediği ürünü yalnızca Joy Alışveriş üzerinden satabilir. Satıcı ürünü Alıcıya farklı bir yol ile satar ve Şirket’in
olası bir gelir kaybına uğramasına yol açar ise bunun bir fesih nedeni olduğunu peşinen kabul etmiş sayılır. Buna neden olan Üye tespit edildiğinde üyeliği hiçbir gerekçe gösterilmeden ve süresiz iptal edilir. Yeniden üye olması engellenir.
 
 
5. ÜYELİK PROFİLLERİ
 
5.1. Üye bu sözleşmeyi kabul etmekle, Şirket’in Üyenin Joy Alışveriş’de bulunan profiline her daim ve hiçbir bildirimde bulunmadan erişme yetkisi olduğunu kabul eder.
 
5.2. Üye, Ürünleri satışa sunmak maksadı ile kendisine ait bir profil sayfası oluşturmak zorundadır. Bu profil sayfasının oluşturulmasında Üye, kendisinden talep edilen kendisine ait bilgileri (isim, soy isim, telefon, TC kimlik numarası, adres, e-posta, banka hesap bilgisi, vergi levhası vs.) ilgili yerlere girecektir. Üyeler tarafından verilen bilgilerden bazıları Hizmetler’de kullanılmak üzere talep edilmekte olup profil sayfasında gözükmeyebilir. Şirket’in profil sayfasının her türlü bölümünü dilediği zaman, ayrıca herhangi bir bildirimde bulunmadan değiştirme hakkına sahiptir.
 
5.3. Üye, profil sayfasında yer alan kendisine ait bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu bilgilerin eksik verilmesinden kaynaklanan herhangi bir zarardan Şirket sorumlu tutulamaz.
 
5.4. Üye profilleri başkası adına açılamaz, başkasına kullandırılamaz ve açıldıktan sonra başkasına devredilemez. Üyeler arasında Şirket’in bilgisi dışında yapılan hesap işlemleri Şirket’i yasal olarak bağlamaz. Üye bu davranışları nedeniyle Şirket’in tek taraflı olarak ve ayrıca bir ihbarda bulunmadan Üyelik Sözleşmesi’ni feshetme ve Üyenin üyeliğine son verme hakkı bulunduğunu kabul ederler.
 
5.5. Üyelik Sözleşmesi veya Kullanıcı Sözleşmesi ve eklerine aykırı davranışta bulunan Üye sınırsız süre ile Joy Alışveriş’e yeniden üye olamayacak şekilde engellenebilir (banlanabilir). Bu işlem için üyenin T.C. numarası ve hesap numarası üzerinden doğrulama yapılabilir. Banlanmış olduğu tespit edildiği takdirde, bir bildirimde bulunulmadan, yeniden yapılan üyelik müracaatı reddedilir.
 
5.6. Üye, kendisine ait kullanıcı adı ve şifre bilgilerini korumakla yükümlüdür. Üye, kendisine ait bu bilgileri üçüncü şahıslara açıklayamaz ve üçüncü şahısların kullanımına sunamaz. Üye, kendisine ait bu bilgilerin izinsiz kullanıldığını öğrenirse durumu derhal Joy Alışveriş’e bildirmeyi taahhüt eder. Şirket, izinsiz kullanımı engellemek amacıyla Üyenin Joy Alışveriş’e erişimini engelleme ve/veya üyeliğini sona erdirme hakkına sahiptir.
 
5.7. Üye, profillerinde yayınlanan Ürün fotoğrafları ya da profil fotoğraflarının kendisine ait olduğunu, gerçeği yansıttığını ve toplumsal ahlak kurallarına uygun olduğunu peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu hükme aykırılık olması halinde Şirket ayrıca bir ihbarda bulunmaksızın ilgili Üye’nin üyeliğini iptal edecektir.
 
5.8. Şirket kullanılmayan profilleri geçersiz kılma hakkına haizdir. 6 ay ve üzerinde kullanıcı hareketi olmayan profiller Pasife alınabilir. Bu profillerin tekrar Aktif olması için ilave işlemler Üyeden talep edilebilir.
 
5.9. Hiçbir Üye Joy Alışveriş’de başka bir üyeye ait profil hakkında manipülasyon veya hedef gösterme eyleminde bulunamaz. Üyeler arasında bunun gibi nedenler dolayısıyla oluşacak maddi veya manevi tazminat davalarında Şirket taraf olmayacağı gibi dahil de edilemez.
 
5.10. Üye, profil sayfasında Şirket tarafından sağlanan verilerin tamamı kadar profili hakkındaki işlemlere ait geçmiş kullanıcı hareketlerini (log) görüntüleyebilir. Üye, Şirket’in kendisine sunulan log kayıtları haricinde başka bir kayıt tutmadığını ve bir davaya konu olsun veya olmasın Şirket’ten kendisine gösterilen haricinde ilave bir kayıt isteme hakkına sahip olmadığını, Joy Alışveriş’te da böyle bir teknik altyapı olmadığını anlamış ve koşulsuz kabul etmiş sayılır.
 
5.11. Üye, sözleşmesi her ne şartla olursa olsun sonlandığında profil bilgilerinin Joy Alışveriş veritabanından kaldırıldığını ve bu işlemin tamamlandığına dair Şirket’in kendisine ispat yükümlülüğü olmadığını kabul eder.
 
5.12. Bir profilin belirli bir Üye’ye ait olduğu T.C. kimlik numarası veya e-mail adresi veya telefon numarası ile teyit edilir. Bu nedenle aynı T.C. kimlik numarası veya e-mail adresi veya telefon numarası ile ikinci bir profil oluşturulamaz.
 
 
6. ÜRÜN SATIŞINA İLİŞKİN KURALLAR
 
6.1. Üyeler, İlan Verme Kuralları’na uygun olarak Joy Alışveriş’te ilan vererek satış yapabilirler.
 
6.2. Üye, Joy Alışveriş’te tüketicinin korunması, fikri haklar ve reklam konularını düzenleyenler dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir mevzuata aykırı İçerik girmeyeceğini ve içeriklerinde bu mevzuatlara aykırı beyanların; resim, video gibi görsellerin bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 
6.3. Üye, İçerikler’de diğer Kullanıcı, firma, gerçek veya tüzel şahıs ve Joy Alışveriş’in rakipleri hakkında karalama, iftira atma, tehdit veya taciz etme gibi hukuka aykırı fiilleri gerçekleştiremeyeceğini, Joy Alışveriş altyapısını herhangi bir şekilde bozacak girişimlerde ve eylemlerde bulunmayacağını, pornografik içerikli metinler ve görseller kullanmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 
6.4. Satıcı, satışa çıkardığı ürün ve hizmetlerin tüm hukuki sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, Şirket’in satış konusunda hiçbir sıfat altında kendisiyle doğrudan ve dolaylı ilişki içinde olmadığını kabul eder.
 
6.5. Joy Alışveriş’te, Joy Alışveriş’in kendisi tarafından satılan ürünler bayilik anlaşması ile stoksuz ve anlık olarak Kullanıcılara arz edilmektedir. Joy Alışveriş’te Şirket’in kendisinin yönettiği bir ürün stoğu bulunmamaktadır. Joy Alışveriş fiziksel bir ürün satmamaktadır. Ürünlerin tamamı anlık olarak tüketilen, sayısal kod veya buna benzer dijital ve genel adı ile E-PIN’dir.
 
6.6. Joy Alışveriş, Satıcı’ların arz edeceği fiziksel veya fiziksel olmayan ürünlerden sorumlu değildir. Bu ürünler hakkında Joy Alışveriş hiçbir şekilde garanti ve satış sonrası desteği vermemektedir. Satıcı’nın kargolaması gereken ürünler hakkında da Joy Alışveriş’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Joy Alışveriş, Satıcı ve Alıcı arasında kurulan ticari ilişkiye hiçbir şekilde taraf edilemez.
 
6.7. Şirket, Joy Alışveriş’te yayınlanan İçerikler’in hukuka aykırı olması, başkalarının şahsi ve ticari haklarına tecavüz niteliği taşıması veya bu yönde yapılan ihtarlara muhatap olması veya Kullanım Koşulları, Üyelik Sözleşmesi ve ekleri ile diğer kural ve koşullara doğrudan veya dolaylı olarak aykırı olması gibi sebeplerle Üye’ye herhangi bir ihtarda bulunmadan ilgili İçerik’in yayınını geçici veya sürekli olarak durdurabilir. Bu durumda, Şirket’e Ürün içeriğini yayınlaması için yapılan bir ödeme söz konusu ise bu ödeme hiçbir koşul altında iade edilmeyecektir. Bu kapsamda Üye, ödemiş olduğu herhangi bir bedelin iadesini Şirket’ten talep edemeyeceğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.
 
6.8. Joy Alışveriş’in her ne sebeple olursa olsun Alıcı ve Satıcı arasındaki ilişkiyi düzenleme, kurma veya çeşitli şekillerde oluşturma veya hakemlik yapma yükümlülüğü yoktur. Alıcı ve Satıcı, aralarındaki satış ve satış sonrası itiraz ilişkisinden bizzat ve de şahsen sorumludur ve Joy Alışveriş’in bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını peşinen kabul ve beyan ederler.
 
6.9. Üyeler, her koşulda Şirket’i ve Joy Alışveriş’i maddi ve manevi herhangi bir zarara uğratmamakla ve Şirket’in ve de Joy Alışveriş’in saygınlığına herhangi bir zarar vermemekle yükümlüdür. Satıcılar, Alıcılar ile olan ilişkilerini saygı çerçevesinde yürütmekle yükümlü olduklarını, hakaret içeren, aşağılayıcı ve rencide eden ifadeler kullanamayacağını peşinen kabul eder. Alıcı tarafından bunun gibi davranış ve yazışmalara şikayet konusu edilen Satıcı’ların üyelikleri belirsiz bir süre durdurulabilir veya üyelikleri iptal edilebilir.
 
6.10. İşbu sözleşme veya Joy Alışveriş’e ait diğer sözleşme ve eklerine aykırı davranan ve üyeliği iptal edilen veya belirsiz süre durdurulan Satıcı, ürün satışlarından doğan ve kendi bakiyesinde biriken kazançlarını belirsiz bir süre veya hiç alamayacağını peşinen ve koşulsuz kabul eder.
 
6.11. Alıcı ve Satıcı arasında herhangi bir uyuşmazlık çıkması halinde dahi Şirket, tahsil edilen Hizmet Bedelini Alıcı veya Satıcı’ya ödeme veya iade etme yükümlülüğü yoktur.
 
6.12. Joy Alışveriş’ten satın alınan League of Legends Unranked hesaplar eğer oyundan yasaklanırsa, Joy Alışveriş telafi olarak garanti süresi olan 1 ay boyunca, yeni bir hesap teslim eder. Ücret iadesi sağlama yükümlülüğü yoktur.
 
6.13. Discord kategorisinden "Nitro" adlı ürünün satışını yapan kişilerin bakiyesi 15 güne kadar bloke edilebilir. Şirket eğer talep ederse satıcıdan bu ürünün alım detaylarını (fatura, fiş) v.b. belgeleri talep edilir. Satıcı bu belgeleri teslim etmezse, hesabı kapatılabilir.
 
7. JOY ALIŞVERİŞ’E BAKİYE YÜKLEME ve BAKİYE TRANSFERİ
 
7.1. Joy Alışveriş’te tüm işlemler Türk Lirası üzerindendir.
 
7.2. Üyeler, Joy Alışveriş’in anlaşmalı olduğu banka ve diğer ödeme yöntemi firmalarının sunduğu hizmetler vasıtasıyla üyeliklerine bakiye yükleyebilir. Banka ve diğer ödeme yöntemi firmalarının, bakiye yükleme esnasında Üyeden talep edeceği komisyon bedelleri yalnız bu firmalar tarafından belirlenir. Joy Alışveriş’in bu oranlarda bir sorumluluğu yoktur.
 
7.3. Joy Alışveriş üzerinde gerçekleştirilen bakiye yükleme işlemi neticesi Üye hesabına kredi/kontör olarak yansıtılır. 1 kredi/kontör 1 TL’ye eşittir. Joy Alışveriş’te bakiyeler kredi/kontör olarak gösterilir.
 
7.4. Bakiye yükleme esnasında yazacağınız açıklamalara göre para karşılığı kredi/kontör üyeliğinize işlenecektir. Joy Alışveriş’te 3D Secure işlemi kullanılmadan kredi kartı ile bakiye yükleme işlemi yapılamaz. Joy Alışveriş’in Üye tarafından bakiye yükleme işleminde kullanılan kredi kartı, banka kartı, banka hesabı ve bununla sınırlı olmayacak şekilde diğer ödeme araçlarının Üyenin kendisine ait olduğunu ve Üyenin kendisine ait profil sayfasındaki bilgiler ile uyuştuğunu kontrol etme sorumluluğu yoktur.
 
7.5. Üye, bakiye yükleme sonrasında kendisine verilen dekont, ATM fişi ve bununla sınırlı olmayan diğer belgeleri saklamakla yükümlüdür. Anlaşmazlık halinde banka veya diğer ödeme firmaları tarafından sağlanan ıslak imzalı ve kaşeli belgeler kabul edilir. Şirket bu belgelerin kendisine kargo ile ulaştırılmasını isteyebilir. Kargo masrafı göndericiye aittir.
 
7.6. Üye, profiline bakiyeyi kendi rızası ile yüklediğini, yüklenen bakiyenin kendi rızası ile Şirket’e ait banka hesaplarında veya Şirket’in anlaşmalı olduğu ödeme hizmet sağlayıcılarının yine Şirket’e sunduğu para işleme alanlarında tutulduğunu ve yalnız Joy Alışveriş üzerinden alışveriş yapmak amacı ile kullanacağını ve kendisi tarafından yüklenen bakiyelerin iadesinin olmayacağını peşinen kabul ve beyan eder.
 
7.7. Joy Alışveriş, yalnız Alıcı’nın aldığı ürün karşılığı Satıcının hak ettiği miktarı; hizmet bedeli, banka transfer ücretleri ve bununla sınırlı kalmayacak şekilde ortaya çıkabilecek ilave ücretleri keserek, Satıcının yalnız kendi adına kayıtlı ve isimli banka hesabına göndermekle mükelleftir. Başkası adına kayıtlı veya isimli banka hesabına para transferi yapılmaz. Joy Alışveriş banka hesabının doğruluğunu ve Üyenin kendisine ait olduğunu kontrol etmekle yükümlü değildir. Para transferi esnasında ortaya çıkabilecek banka veya diğer ödeme yöntemlerine ait her türlü masraf doğrudan Üyeye yansıtılır. Üyenin bakiyesinden düşüldükten sonra ve Hizmet Bedeli de kesildikten sonra geri kalan tutarın transferi gerçekleştirilir.
 
7.8. Üyenin hesabına kendisinin yüklediği bakiye ile satış işleminden kazandığı bakiye ayrı kategorilindirler. Üye kendisi adına, kendisi tarafından yüklediği bakiyenin iadesini talep edemez.
 
7.9. Üye hesabında ancak yeterli bakiye var ise alışveriş yapılabilir. Üye hesabında yeterli bakiye yoksa Üyenin öncelikle kendi hesabına bakiye yüklemesi gerekmektedir.
 
7.10. Kara para aklama işlemlerinin önüne geçmek adına; Üyeler arasında Joy Alışveriş üzerinde para transferi yapılamaz. Ancak Üyeler kendi arasında Joy Alışveriş’in belirleyeceği yöntemler ve limitler dahilinde kredi/kontör transferi gerçekleştirebilir. Kredi/kontör transferleri Üyeler arasında olup, Joy Alışveriş’in doğabilecek aksaklıklardan sorumlu olduğu iddia edilemez. Transfer işlemine konu olan bakiyenin, transfer edilen hesap sahibi tarafından kendi banka hesabına iadesi talebi yapılamaz.
 
7.11. Üyeler arasındaki bakiye transferi veya Üyenin kendi banka hesabına istediği para transfer miktarı büyük miktarda olursa, Şirket geçici bir süre için bu işlemi bloke edebilir. Üye veya Üyelerden bu işlem hakkında açıklama isteyebilir. Gerektiğinde yazılı bir dilekçe de talep edebilir.
 
7.12. Şirket; profilde bakiye bulundurma üst veya alt limiti, profile bakiye yükleme, satış ve satış sonrası hesaba para transferine konu olan her türlü işlem için belirli limitler ve ücretleri belirleme hakkına sahiptir. Bu limitler ve ücretler www.joyalisveris.com internet adresinden veya Joy Alışveriş mobil uygulamasında ilan edilir. Bu konu hakkındaki değişikliklerin dahil her türlü bildirimin yayınlandığı anda yürürlüğe girdiğini Üye peşinen kabul ve beyan eder.
 
7.13. Üye kendi profili için her türlü; bakiye yükleme, bakiye transferi veya Joy Alışveriş’in kendisine yaptığı para transferi işlemlerinin Şirket tarafından kayıt altına alındığını, saklandığını peşinen kabul ve beyan eder.
 
7.14 Joy Alışveriş’te satış işleminden elde edilen gelirlerden; hizmet bedeli, banka transfer ücretleri ve bununla sınırlı kalmayacak şekilde ortaya çıkabilecek ilave ücretler düşülür. Satış tutarından bu ücretler düşüldükten sonra geriye kalan miktar, Satıcı hesabına bakiye olarak yüklenir.
 
7.15. Joy Alışveriş’te yalnızca satış işleminden elde edilen ve Satıcı hesabına aktarılan bakiyeler için nakit çekim talebinde bulunulabilir. Bu nedenle Üye hesabındaki çekilebilir ve kullanılabilir bakiye arasında fark olabilir.
 
7.16. Kullanıcılar arasında transfer edilen bakiye, daha önce bir satış işleminden elde edilmiş dahi olsa, transferi alan son kullanıcı tarafından hiçbir zaman çekilemez. Bu bakiyeler yalnızca Joy Alışveriş’te ürün alışı veya diğer hizmetlerin karşılığı olarak kullanılabilir.
 
7.17. Kullanıcılar küsuratlı para çekim talebi oluşturamazlar.
 
 
8. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI
 
8.1. Joy Alışveriş’de erişilen İçerikler ile Kullanıcılar tarafından sağlanan bilgiler Joy Alışveriş’in Veritabanı’nı, Arayüz’ü, tasarımı, metni, kodları da dahil olmak ve bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm elemanları Şirket’e aittir ve/veya Şirket tarafından üçüncü bir kişiden hukuken geçerli bir lisans altında edinilmiştir. İşbu Kullanım Koşulları dâhilinde Şirket tarafından açıkça yetki verildiği haller dışında Şirket’in Joy Alışveriş Veritabanı, Arayüz de dahil olmak ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir İçeriği paylaşılamaz ve kopyalanamaz.
 
8.2. Joy Alışveriş Üye’nin yüklediği her türlü İçeriğe karşı sorumsuzdur. Bu içeriklerin izinsiz paylaşımı durumunda ortaya çıkabilecek hukuki süreçlerden Üye’nin kendisi sorumludur. Joy Alışveriş hukuka aykırı olduğunu düşündüğü her türlü içeriği herhangi bir bildirimde bulunmadan silme hakkını saklı tutar.
 
8.3. Üye, Joy Alışveriş’de yer alan elektronik metin, görsel ve işitsel imgeler, video klipler, dosyalar, veri tabanları, kataloglar ve listeler de dahil olmak üzere hiçbir İçerik’i çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini kabul ve taahhüt eder.
 
8.4. Üye, Joy Alışveriş’de, Şirket’in ve üçüncü kişilerin şahsi ve ticari itibarını sarsacak ya da kişilik haklarına tecavüz edecek fiilleri gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt ederler.
 
8.5. Joy Alışveriş üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen her türlü İçerik Şirket’in mülkiyeti altındadır. Joy Alışveriş’e yazılı olarak başvurulmadıkça ve Joy Alışveriş’in yazılı onayını almadan bu İçerik’ler çoğaltılamaz, kopyalanamaz, 3. kişiler ile paylaşılamaz.
 
8.6. Üye, Joy Alışveriş üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen İçerik’in depolandığı Veritabanı’na hiçbir şekilde erişim girişiminde bulunamaz.
 
8.7. Üye’nin, Joy Alışveriş üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen İçerik’i elde etmek maksadıyla api, script veya başka türlü yazılımlar ile veri çekmesi yasaktır.
 
8.8. Joy Alışveriş’e ait isim, logo veya Joy Alışveriş’i temsil eden her türlü İçerik, Şirket’in yazılı onayı alınmadan hiçbir ortamda kullanılamaz. Joy Alışveriş iş ortaklarını kendi www.joyalisveris.com internet sitesi üzerinden ilan etmektedir. Burada yer alanlar dışında hiçbir gerçek veya tüzel kişi Joy Alışveriş ismini temsil eden hiçbir içeriği kullanma hakkına sahip değildir.
 
 
9. GEÇERLİLİK VE DEĞİŞİKLİK
 
9.1. İşbu Sözleşme; Üye’nin, üyeliği devam ettiği sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arasında hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. Üye’nin geçici veya kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması hallerinde sona ermiş sayılacaktır. Kullanım Koşulları ve diğer sözleşme ve eklerin tamamı işbu Üyelik Sözleşmesi’nin eki ve ayrılmaz bir parçasıdır. Üyelik Sözleşmesi, Kullanım Koşulları ve ekleri Joy Alışveriş tarafından değiştirilebilir. Üyeler, Joy Alışveriş’e her giriş yaptıklarında güncellenmiş sözleşme maddelerini ve sözleşmenin yeni halinin tamamını aynen kabul etmiş sayılacaktır. Değişiklikler www.joyalisveris.com ve Joy Alışveriş mobil ugulamasında yayınlanır ve yayınlandığı an itibariyle yürürlüğü girer ve Üyelr tarafından kabul edilmiş sayılır.
 
10. YÜRÜRLÜK
 
10.1. Şirket ile Üye arasında doğacak ihtilaflarda uygulanacak olan hukuk Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hukuku olup ihtilafların çözüm mahalli Gazimağusa Mahkemeleri ve İcra Daireleridir.
 
10.2. İşbu Üyelik Sözleşmesi, karşılıklı olarak kabul edilerek Üye’nin elektronik olarak onay vermesiyle birlikte yürürlüğe girmiştir.
 
10.3. Şirket herhangi bir zamanda işbu Üyelik Sözleşmesi’nde veya eklerinde yer alan hükümlerden birini, bir kısmını ya da tamamını güncelleyerek üzerinde değişiklik yapma ve yeni halini yayınlama hakkını saklı tutar. Bu kapsamda, yayınlanan metinlerin tamamı Üyeler için yayımı tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Üye’nin getirilen değişiklikleri bilmediğini beyan etme gibi bir mazereti kabul edilmez.

Hızlı Teslimat

Güvenli Alışveriş

Kaliteli Müşteri Hizmetleri

Cd Key ve Epin

© Copyright 2014-2024. Sitemizdeki yazı, resim ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.