{{ $item.name }}

CS:GO Eş Zamanlı Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı

CS:GO Eş Zamanlı Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı
Dünyanın en popüler FPS oyunlarında birisi olan Counter Strike: Global Offensive yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Bu kez oyun Valve’ın Steam platformunda eş zamanlı oyuncu rekoru kırarak adına yeni bir rekor imza attı.

Counter Strike ilk çıktığından itibaren oyuncular tarafında oldukça beğenilen ve adına birçok turnuvaların düzenlendiği bir oyundur. Son oyunu olan CS:GO 2012 yılında piyasaya çıkmıştı. Oyuncular tarafından çok beğenilen oyun zaman içinde az da olsa kan kaybetmeye başlamıştı. Fakat son dönemde tekrar popülerliğini kazanan oyun büyük bir oyuncu kitlesine sahip olup birçok rekora imza atmayı başardı.

Steam’ın Genel istatikleri sayfası, CS:GO’nun tüm zamanların en eş zamanlı oyuncu sayısında en yüksek sayıya ulaştığını gösterdi. Bu eş zamanlı oyuncu sayısındaki en yüksek rakam 9 Şubat Pazar günü gerçekleşti. Bu yükselişin bir nedeni de CS:GO Columbus turnuvası olabilir. Böylece CS:GO, Nisan 2016’daki 750,485 bin kişi rekorunu aşarak 901.000’den fazla oyuncu ile egale etmiş oldu.

CS:GO bu rekor ile kendi rekorunu egale etti fakat Steam üzerinde hala en çok oynanan ve tüm zamanların rekorunu kıran oyun PUBG’de bulunuyor. Popüler Battle Royale moduna sahip olan oyun, 2018 yılından itibaren yükseliş sırasında ilk sırada bulunuyor. Oyunu şuanda 3 Milyon eş zamanlı oyuncu oynuyor.

Battle Royale modunun bu kadar yükselmesi CS:GO oyununda da bu modun “Battle Pass” çıkmasını sağladı. Operation Shattered Web’in gelişiyle oyun kendi popülasyonunu geliştirdi. Tabiki oyunun son dönemde Çin pazarına da girmesi oyunu daha da fazla kişiye ulaştırmış oldu. Bu da kişi sayısını arttırdığı yadsınamaz bir gerçek.

Siz de Sitemizden Hemen CS:GO Satın Alabilirsiniz.